خانه / سیاسی / معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان: اصلاح ساختار تعاونی های مرزنشین کردستان ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان: اصلاح ساختار تعاونی های مرزنشین کردستان ضروری است

سنندج – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار کردستان اصلاح ساختار تعاونی های مرزنشینان را درراستای بهبود معیشت ساکنان مناطق مرزی را ضروری و اجتناب ناپذیر دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، حسین فیروزی در اولین جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان گفت: هدف از تشکیل تعاونی های مرزنشینان ارتقای سطح معیشت و رفاه ساکنان آن مناطق و افزایش رغبت آنان به ماندگاری درآن نواحی است.
وی با بیان اینکه شیوه و روش قبلی ایجاد شده در تعاونی های مرزنشینان قابل قبول نیست و نیازمند اصلاحات اساسی و ساختاری است،عنوان کرد: خلاصه بررسی های میدانی سازمان های نظارتی بر این نکته تاکید دارد که فعالیت تعاونی های مرزنشینان در پاره ای از موارد مشکل قانونی دارد.
فیروزی اظهارداشت: اصلی ترین مشکل این تعاونی ها عدم بهره مندی اعضای آن از سود و ثمرات مبادلات مرزی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار کردستان با اشاره به اینکه اعضای تعاونی های مرزنشیان باید از مبادلات مرزی بهره مند شوند،بیان کرد:  فرآیند مدیریت این تعاونی ها و نحوه اداره آنها باید تغییر کند و تا به ثمر رسیدن این اهداف کار خود را با جدیت دنبال می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مراجع قانونی باید تا به سرانجام رسیدن پرونده مربوط به تعاونی های مرزنشینان قاطعانه کار خود را ادامه دهند اضافه کرد: افرادی که عملکرد مثبت داشته اند باید مورد تشویق قرار بگیرند و افراد متخلف باید برابر قانون با آنان برخورد شود.
حسین فیروزی با اشاره به اینکه در دوره جدید سازوکارهای نظارتی بر عملکرد این تعاونی ها تغییر و افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: باید با اطلاع رسانی صحیح و درست به اعضای تعاونی ها آنان را از حق و حقوق قانونی خود مطلع کرد.
وی نقش تعاونی ها در پیشبرد اقتصاد مقاومتی را مهم توصیف کرد واظهارداشت: مرزنشینان باید از سود عضویت خود در تعاونی ها بهره مند شوند تا علاوه بر ایجاد انگیزه،شاهد مشارکت آنان در اقتصاد درون زا و مقاومتی باشیم.

شناسهٔ خبر: ۳۶۰۲۵۹۶ – سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ – ۰۹:۳۴
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13453

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =