معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان: ظرفیت های مردمی برای اجرای طرح بازآفرینی بکارگیری شود

سنندج- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان بر استفاده و بکارگیری ظرفیت های مردمی در محلات دارای بافت فرسوده برای اجرای طرح بازآفرینی تاکید کرد.

امیر قادری امروز دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی محلات و محدوده های هدف شهری استان در سنندج با بیان اینکه در رابطه با بازآفرینی در استان باید از تجربه های موفق در سطح کشور و حتی دنیا استفاده کنیم، گفت: در اجرای طرح هایی هم چون بازآفرینی باید از آزمون و خطا پرهیز کنیم.
وی با اشاره به اینکه فرمول بازآفرینی در هر محله و ناحیه در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت باشد، عنوان کرد: با این وجود می توان از تجارب دیگران به شکل شایسته استفاده و این تجارب را بومی کرد.
وی اضافه کرد: قبلا تنها رویکرد کالبدی و مهندسی به این محلات وجود داشت ولی اکنون وزارت راه و شهرسازی در موضوع بازآفرینی رویکرد خوبی را آغاز کرده و در استان ها دنبال می کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: در کنار این رویکرد باید به کسب و کارهای خرد و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی هم در این محلات که می تواند تحول آفرین باشد، توجه کرد.
قادری اظهارداشت: اداراتی که در امر بازآفرینی متولی هستند باید گزارش اقدامات خود را در جلسات آینده ارائه دهند و در این زمینه نباید صرفا منتظر اقدام از سوی سازمان عمران شهری باشیم.
وی بیان کرد:  فرمانداران در شهرستانهای استان باید جلسات ستاد بازآفرینی در هر شهرستان را با زمانبندی مشخص و منظم برگزار کرد.
وی بر ضرورت اعتقاد واقعی به استفاده از توان و پتانسیل مردمی در مقوله بازآفرینی تأکید کرد و گفت: قطعا بدون بهره گیری از ظرفیت مردمی امکان تحول در عرصه بازآفرینی بافتهای فرسوده مختلف وجود ندارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان  عنوان کرد: اعتبارات سازمان شهرداری ها به اعتبارات سازمان عمران و بهسازی شهری اضافه می شود.
قادری با بیان اینکه باید جلسات ستاد بازآفرینی حداکثر هر سه ماه یکبار برگزار شود، اظهارداشت: کارگروه های ذیل این ستاد نیز لازم است بیشتر و جدیتر فعال شوند.
وی بیان کرد: عزم همگانی در ارتباط با بازآفرینی محلات هدف بازآفرینی شهری باید ایجاد شود تا تحول اساسی در این مسئله رقم بخورد.
شناسهٔ خبر: 4033291 – دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ – ۱۳:۲۹

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد؛ لزوم تلاش برای ایجاد خاطره ای خوب برای مهمانان نوروزی کردستان

سنندج – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: کار مدیران و مسئولان این استان در ایام نوروز سخت است چرا که باید خاطره ای خوب برای مسافران نوروزی در کردستان فراهم کنند.

امیر قادری شامگاه یک شنبه در شورای هماهنگی مدیرت بحران استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، گفت: حادثه خبر نمی کند و باید خود را به خصوص در ایام عید آماده کنیم لذا وظیفه شورای هماهنگی مدیریت بحران بسیار سنگین تر از روز های عادی سال است.
وی خواستار اجرای مانور های داخلی شد و افزود: در نزدیک ایام نوروز هر دستگاهی به صورت داخلی مانور هایی را جهت محک زدن توانایی خود برگزار کند و آن را تقویت کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اظهار داشت: استان کردستان به مانند هر سال پذیرای مهمانان نوروزی است و کار ما نیز سخت تر از هر سال است و باید شرایط را مهیا کنیم تا مسافران با خاطره ای خوش استان کردستان را ترک کنند.
قادری در خصوص ساختمان ها و امکان گفت: مدیران ساختمان های دولتی و خصوصی قانوناً موظف هستند تا در ایمن سازی اماکن تحت نظر خود کار های لازم را انجام دهند.
وی افزود: حادثه های که رخ می دهد باید از آنها عبرت بگیریم و اکنون اگر آتش نشانی در خصوص ساختمان ها و اماکن تجاری تذکراتی را می دهد باید جدی گرفته شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه در ایام نوروز جایگاه های سوخت ذخیره کامل را خواهند داشت، عنوان کرد: در این ایام توجه بیشتری به استاندارد ها در جایگاه های سوخت می شود تا از بروز مشکل جلوگیری شود.
قادری گفت: در ۱۵ روز تعطیلی این ایام افرادی به دنبال ساخت و ساز های غیر قانونی هستند و قصد سو استفاده از ایام تعطیل بکنند که از شهرداری به عنوان متولی در خواست داریم که در این ایام توجهی برای جلوگیری از این مسئله داشته باشند و از دستگاه قضا هم انتظار می رود در صورت شناسایی چنین ساخت و ساز های به شدت با افراد برخورد کند.

شناسهٔ خبر: 3930870 – دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ – ۰۹:۰۵

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان: ۲۵ درصد جمعیت شهری کردستان در بافت های فرسوده ساکن هستند

سنندج- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به لزوم نظارت دولت بر سکونت گاه های غیر رسمی گفت: هم اکنون ۲۵ درصد جمعیت شهری استان در این گونه مناطق ساکن هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیرقادری شامگاه شنبه در جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف با بررسی برنامه‌های احیا، بهسازی و نوسازی شهری استان کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، به اهمیت و جایگاه سند ملی توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی اشاره کرد وگفت: این سند راهکارهای عملیاتی در خصوص توانمندسازی را در اختیار ما قرار می دهد.
وی عنوان کرد: قبل از اینکه به فکر طرح های مهندسی در بافت های فرسوده، حاشیه شهرها و سکونتگاه های غیررسمی باشیم باید به فکر توانمندسازی افراد ساکن در این مناطق باشیم.
وی اظهارداشت: اداره کل راه وشهرسازی استان تنها متولی توانمندسازی افراد ساکن در سکونتگاه های غیررسمی نیست و سایر دستگاه های اجرایی استان هم در این امر مهم دخیل و تاثیرگذار هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان به برگزاری همایش بین المللی سکونتگاه های فقیرنشین شهری در کردستان اشاره کرد و افزود:  این همایش سال آینده در مرکز استان برگزار می شود و از اساتید خارجی هم دعوت به شرکت در این همایش شده است.
قادری با اشاره به اینکه متاسفانه اسکان غیررسمی رشد بیشتر از شهرنشینی رسمی دارد، عنوان کرد: نیروی کار ارزانی در مناطق حاشیه وسکونتگاه های غیررسمی وجود دارد که می توان گفت که به نوعی حاشیه به مرکزشهر یارانه می دهد.
وی با بیان اینکه به افراد ساکن در سکونتگاه های غیررسمی باید به عنوان فرصت نگاه کنیم نه تهدید، ادامه داد: دخالت بخش دولتی معطوف به سیاست گذاری، نظارت و بستر سازی در این سکونتگاه ها است.
وی مصوبات ستاد بازآفرینی را در حد شورای برنامه ریزی استان خواند و افزود: رویکرد دستگاه های اجرای استان باید به گونه ای باشد که هم سو و هم جهت با هم در راستای هزینه کرد اعتبارات حرکت کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان بیان کرد: ۲۵ درصد جمعیت شهری ما در بافت های دارای اسکان غیررسمی ساکن هستند و این نشان می دهد که باید به ستاد بازآفرینی توجه جدی داشته باشیم.
قادری اظهارداشت: از ظرفیت نهادهای مردمی هم برای تحقق برنامه های و مصوبات ستاد بازآفرینی باید استفاده کنیم تا بدین گونه شاهد ارتقای کیفیت زندگی در این محلات هم باشیم.

شناسهٔ خبر: 3573474 – یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ – ۰۸:۰۸
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان: مدیریت مناسب جمعیت و آب در هرکشوری موجب توسعه پایدار می شود

سنندج – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد: هر کشوری که بتواند دو موضوع مهم شامل جمعیت و آب خود را بخوبی مدیریت کند به توسعه پایدار دست پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیرقادری صبح امروز سه شنبه در گردهمایی مدیران بهره‌برداری فاضلاب سراسرکشور که با محوریت HSE  و بهره‌برداری از تاسیسات فاضلاب در سالن اجتماعات هتل شادی سنندج برگزارشد، گفت: درچندسال اخیر شاهد ارائه خدمات ارزشمندی در حوزه آب و فاضلاب توسط مسئولان و متخصصان شرکت آبفای سراسرکشور بوده‌ایم.
وی عنوان کرد: اجرا و احداث سدها، انتقال آب، ایجاد تصفیه خانه های آب و تصفیه خانه های فاضلاب با هزینه های سنگین و بالا از جمله اقدامات ارزشمند انجام شده توسط شرکت آبفا است.
وی اظهارداشت: در زمینه مطالعه و اجرای پروژه های آب و فاضلاب ما هم موظف هستیم هم چون سایرکشورها براساس استانداردهای روزدنیا عمل کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه ایران اسلامی از شرایط خاصی در حوزه آب برخورداراست، ادامه داد: زمینه بروز مشکلاتی در رابطه با خشکسالی درکشورما فراهم است بنابراین می طلبد با دقت و جدید بیشتری موارد موجود در حوزه آب و فاضلاب دنبال شود.
قادری بیان کرد: بی شک اگر اقدامات شرکت آبفای کشور نبود با وقوع خشکسالی هایی که چندین سال است کشورما با آن مواجه شده است با  مشکلات عدیده و چالش های فراوانی روبه رو می شدیم.
وی با بیان اینکه کشورما دو درصد آب های شیرین دنیا را در اختیار دارد، افزود: استفاده از سامانه آب شیرین‌کُن یکی از مواردی است که باید درکشورما بیشتر به آن پرداخته شود.
وی با اشاره به اینکه جمعیت و آب دو چالش عمده پیش روی جهان است، گفت: هر کشوری بتواند جمعیت و آب خود را به صورت مطلوب مدیریت کند به توسعه پایدار دست پیدا خواهد کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اظهارداشت: ۷۵ درصد جمعیت دنیا در جاهایی زندگی می کنند که ۲۵ درصد بارندگی را دارند لذا در بخش آب و فاضلاب باید به صورت جدی وارد عمل شد.
قادری در پایان سخنان خود در این نشست اضافه کرد: نوک پیکان تامین آب همواره متوجه شرکت آبفا است و برگزاری چنین گردهمایی قطعا می تواند در بهبود فعالیت ها بسیار کارسازباشد.

شناسهٔ خبر: 3570077 – سه‌شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ – ۱۱:۵۵لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *