معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی: ۲۰درصد از کل بودجه جهاد دانشگاهی از منابع نفتی تامین می شود

سنندج – معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد تقریباً خود کفا است وتنها ۲۰ درصد از کل بودجه آن از محل منابع نفتی تامین می شود.

احمد شریفی زاده ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید جهاد دانشگاهی استان کردستان که در سالن آمفی تئاتر مجتمع ایثار شهرستان سنندج برگزار شد، گفت: جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۵۹ به فرمان امام خمینی(ره) بعد از انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها  شکل گرفت و در این سال‌ ها در حوزه‌ های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، فناوری و علمی   فعالیت کرده است.
معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: حضور جوانان و افراد مومنی که به علم و فناوری آشنا هستند این مجموعه را جدا ساخته است و حتی مقام معظم رهبری در مرود این نهاد گفته است که جهاد دانشگاهی درخت تنومند و یکی از ستون های نظام است.
وی افزود: استان کردستان از ظرفیت بالا و سرمایه های انسانی خوبی برخوردار است که متاسفانه دیر به این سرمایه ها رسیده و از آنها نتوانسته ایم که بهره مند شویم.
شریفی زاده با بیان اینکه جهاد دانشگاهی خط شکن دیگر دستگاه ها است، گفت: جها دانشگاهی در حوزه های علم و فناوری جهش های زیادی داشته و در راستای رفع نیاز های مردم گام برداشته است.
معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: اشتغال جوانان فارغ تحصیل شده در بدو ورود به بازار کار، دارا بودن ۲۲ مرکز رشد، سه پارک فناوری، ۱۲۰ گروه پژوهشی و در زمینه های فرهنگی نیز داشتن خبرگزاری های ایسنا و ایکنا و سایت افکار سنجی ایسپا از اهم فعالیت های جهاد دانشگاهی در سراسر کشور بوده است.
وی افزود: مسئولان استان باید جهاد دانشگاهی را مورد حمایت قرار دهند و فرصت هایی ایجاد کنند که امکان رفع محرومیت استان با استفاده از فعالیت های علمی جهاد دانشگاهی فراهم شود.
شریفی زاده با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد کل بودجه جهاددانشگاهی از محل منابع نفتی تامین می‌شود، گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد تقریباً خود کفا است و آنچه که در جهاد دانشگاهی انجام می شود حاصل تلاش تک تک کارکنان و تلاش گران جهاد دانشگاهی است.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *