خانه / سیاسی / معاون وزیر خارجه مکزیک در دیدار ظریف عنوان کرد : ایران بازیگری مهم در منطقه/تأکید مکزیک بر تداوم رایزنی‌ها و گسترش مناسبات با تهران

معاون وزیر خارجه مکزیک در دیدار ظریف عنوان کرد : ایران بازیگری مهم در منطقه/تأکید مکزیک بر تداوم رایزنی‌ها و گسترش مناسبات با تهران

معاون وزیر خارجه مکزیک در دیدار ظریف، جمهوری اسلامی ایران را بازیگری مهم در منطقه خواند و بر علاقه‌مندی کشورش برای گسترش مناسبات و رایزنی‌ها با تهران تأکید کرد.

تأکید مکزیک بر تداوم رایزنی‌ها و گسترش مناسبات با تهران نماد بدی نیست .
به گزارش خبرنگار ما ، « کارلوس ایکاسا» معاون وزیر امور خارجه مکزیک که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده دیروز -شنبه-  با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به مناسبات تاریخی دو کشور بر افزایش رایزنی‌ها و ارتقاء مناسبات طرفین تاکید کرد.
ظریف با اشاره به مراودات فرهنگی بین دو کشور، تصریح کرد: دو کشور از ظرفیت‌های زیادی برای افزایش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف برخوردارند.
وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان نمونه به قابلیت‌های ترانزیتی کشورمان اشاره کرد و افزود: مکزیک و سایر کشورها می‌توانند از طریق ایران به مراوده با کشورهای آسیای میانه بپردازند و بندر چابهار امکان دسترسی به افغانستان و آسیای مرکزی را به خوبی فراهم کرده است .
«کارلوس ایکاسا» نیز در این دیدار با اشاره به سفر خود به جمهوری اسلامی ایران گفت: مکزیک خواستار روابط خوب با همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران است.
معاون وزیر امور خارجه مکزیک اضافه کرد: ما ایران را بازیگر مهم در منطقه می دانیم و از این رو خواستار تداوم گفت‌وگو و رفت و آمد هیأت‌های دو کشور به پایتخت‌های یکدیگر هستیم .

شناسه خبر : 17779

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =