خانه / دینی / معرفي امام جمعه جديد قروه

معرفي امام جمعه جديد قروه

بر اساس مصوبه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و تایید علما و از طرف مقام معظم رهبری امام جمعه قروه معرفی و منصوب شد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه و با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان ، حجت الاسلام حسن باباییان برای مدت ۳ سال به عنوان امام جمعه جدید شهرستان قروه معرفی و از خدمات ۸ ساله حجت الاسلام والمسلمین صفر علی احیا تقدیر شد .
امام جمعه جدید قروه پیش از این در منصب امامت جمعه شهر چهاردانگه استان تهران فعالیت داشته است .
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تقدیر از خدمات حجت الاسلام احیا گفت : ایجاد و احداث زیر ساختهای فرهنگ دینی در شهرستان از جمله مسجد جامع و حوزه علمیه از خدمات ارزشمند امام جمعه سابق این شهرستان است .
حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی ائمه جمعه را محور وحدت در هر شهرستانی دانست و افزود : ایجاد روحیه مشارکت و همدلی در بین همه آحاد مردم از وظایف اصلی امام جمعه است .
نماینده ولی فقیه در کردستان به نقش ائمه جمعه در حرکت های فرهنگی و آنچه که با فرهنگ دینی مرتبط است ، اشاره کرد و گفت : فرهنگ عمومی جامعه نیز متاثر از عملکرد و سیاستهای ائمه جمعه در هر شهرستانی است.
امام جمعه جدید قروه هم در خطبه های نماز جمعه این هفته با تقدیر از اعتماد مقام معظم رهبری در انتصاب وی به عنوان امام جمعه قروه گفت : نماز جمعه و جایگاه آن متعلق به حضرت ولی عصر ( عج) و ولی فقیه است .
حجت الاسلام باباییان با تاکید بر لزوم اتحاد مسلمانان حول نقاط اشتراک خود و به ویژه قرآن کریم افزود : قرآن کریم زمینه ساز هدایت است و هیچ گاه رنگ کهنگی نمی گیرد.

شناسه خبر : 5499

این خبر رو هم ببینید

بیانیه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی اظهارات اسلام ستیز مسئولان فرانسه

شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی توهین مجدد نشریه فرانسوی شارلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =