خانه / سیاسی / معرفی رئیس و معاون کابینه جدید اقلیم کردستان عراق

معرفی رئیس و معاون کابینه جدید اقلیم کردستان عراق

پارلمان اقلیم کردستان عراق در نشست امروز خود به نیچروان بارزانی نامزد حزب دموکرات برای ریاست کابینه جدید اقلیم و قباد طالبانی، نامزد اتحادیه میهنی به عنوان معاون رئیس کابینه رأی مثبت داد

پارلمان اقلیم کردستان عراق در نشست امروز خود به نیچروان بارزانی نامزد حزب دموکرات برای ریاست کابینه جدید اقلیم و قباد طالبانی، نامزد اتحادیه میهنی به عنوان معاون رئیس کابینه رأی مثبت داد.
به گزارش کردپرس، در نشست امروز پارلمان اقلیم کردستان عراق، نیچروان بارزانی با کسب ۹۹ رأی و به عنوان رئیس دولت جدید اقلیم کردستان عراق و قباد طالبانی با به دست آوردن ۷۸ رأی به عنوان معاون رئیس دولت اقلیم کردستان مأمور تشکیل کابینه شدند.
حزب حرکت اسلامی که دارای یک کرسی در پارلمان است و خود را اپوزیسیون نامیده به نیچروان بارزانی به عنوان رئیس دولت اقلیم کردستان عراق رأی نداد. همچنین ۷ نماینده از دادن رأی به قباد طالبانی برای انتخاب وی به عنوان معاون رئیس دولت اقلیم کردستان امتناع کردند.
 
کد مطلب: ۶۳۳۹۱  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۲/۳۰  |  ساعت: ۱۴ : ۱۲

شناسه خبر : 19283

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 14 =