خانه / اجتماعی / مفتی اعظم آل سعود مدعی شد:گروهک تروریستی بوکوحرام ربطی به وهابیت ندارد!!!

مفتی اعظم آل سعود مدعی شد:گروهک تروریستی بوکوحرام ربطی به وهابیت ندارد!!!

بوکوحرام وابسته به تفکر وهابیت است اما آل شیخ در موضع گیری خود تلاش کرد با انتقادات تند ازاین گروه به نوعی مکتب ضاله خود را از این گروه جدا کند، مفتی اعظم سعودی به الحیات گفت: گروهک بوکوحرام در نیجریه ضاله و از خوارج هستند و اعمالش اسلام و مسلمین را تخریب کرده است.

مفتی اعظم سعودی “عبدالعزیز آل شیخ” در گفتگو با روزنامه “الحیات” برای اولین بار پس از ربوده شدن بیش از دویست دختر توسط گروهک بوکوحرام در نیجریه اعلام موضع کرد. چند روز گذشته بیش از دویست دختر از یک مدرسه شبانه روزی در شمال شرق نیجریه به وسیله عوامل بوکوحرام ربوده شدند، پس از ربوده شدن این دختران اعلام شد آنها را به ازواج با افراد رباینده در خواهند آورد، سرکرده بوکوحرام در تازه ترین اظهارات خود اعلام کرد این دختران را بر اساس شرع و دستور خدا خواهد فروخت! بوکوحرام وابسته به تفکر وهابیت است اما آل شیخ در موضع گیری خود تلاش کرد با انتقادات تند ازاین گروه به نوعی مکتب ضاله خود را از این گروه جدا کند، مفتی اعظم سعودی به الحیات گفت: گروهک بوکوحرام در نیجریه ضاله و از خوارج هستند و اعمالش اسلام و مسلمین را تخریب کرده است. وی افزود: ازدواج اجباری دختران ربوده شده حرام است، بوکوحرام گروهی سازماندهی شده برای نابودی اسلام است و باید مواضع این گروه برای همگان تبیین شود و همه بدانند این گروه، گروهی ظالم است.

شناسه خبر : 8907

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + دوازده =