مفتی مصر: داعش گروهی شیطانی برای مخدوش جلوه دادن چهره اسلام است/ فتواهای تکفیری جامعه اسلامی را تخریب می کند

مفتی مصر با محکوم ساختن اقدامات تروریستی گروه تکفیری داعش، آن را گروهی شیطانی توصیف کرد که تلاش دارد چهره اسلام را مخدوش جلوه دهد

داعش گروهی شیطانی برای مخدوش جلوه دادن چهره اسلام است/ فتواهای تکفیری جامعه اسلامی را تخریب می کند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، “شوقي علام”در گفتگو با روزنامه “الوطن” از عملیات تروریستی گروههای تکفیری در منطقه خصوصا در سوریه و عراق به شدت انتقاد کرد.
وی اظهار داشت: گروههای تکفیری و از جمله “داعش” چهره اسلام را در دنیا تخریب می کنند لذا برای مقابله با آن باید این روش تخریبی را به طور کامل رد کرده و با سخنان و خطابه های فتنه انگیزی که در مساجد جهان اسلام در این راستا ایراد می گردد، به مقابله برخاست.
مفتی مصر با رد هرگونه فتوای تکفیری، خاطرنشان کرد:دارالافتای مصر شدیدا با این مسئله مخالف است و برای مقابله با فتواهای تحریک آمیز و تکفیری و هشدار نسبت به آن آمادگی دارد.
وی با اشاره به نقش رسانه ها برای جلوگیری از گسترش فتواهای تکفیری، اظهار داشت: من از رسانه ها می خواهم از ترویج سخنان فتنه انگیز پرهیز کرده و تنها فتواهای مورد اعتماد که از جانب الازهر و دارالفتای مصر صادر می شود، منتشر سازند.
شوقي علام در ادامه تاکید کرد: خطرناکترین این فتواها، فتواهایی هستند که قتل، خونریزی، خشونت، تروریسم و هرج و مرج را اشاعه می دهند .
وی افزود: همه فتواهای تکفیری اهداف سیاسی خاصی را دنبال می کنند و کسانی که این گونه فتواها را صادر می کنند اهلیت این کار را ندارند؛ این گونه فتواها جوامع را به نابودی می کشند و فتنه را بین فرزندان یک وطن واحد گسترش می دهند.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *