خانه / اجتماعی / مفتی کل مصر : داعش ربطی به اسلام ندارد/ تعرض داعش به ساحت مقدس انبیاء حرام است

مفتی کل مصر : داعش ربطی به اسلام ندارد/ تعرض داعش به ساحت مقدس انبیاء حرام است

مفتی کل مصر : جنایت‌هایی که داعش مرتکب می‌شود ، هیچ ربطی به اسلام ندارد و هیچ یک از مذاهب اسلامی نیز با آن موافق نیست .

« شوقی ابراهیم عبدالکریم علام » گفت : اقدامات گروه تروریستی داعش در تعرض به ساحت مقدس انبیاء و حریم بارگاه‌ها و مراقد و نبش قبور انبیاء و بندگان صالح در همه کتاب‌های آسمانی حرام شمرده شده است .
وی تصریح کرد: این اقدامات هیچ ارتباطی به دین اسلام و ادیان دیگر ندارد و هیچ یک از مذاهب اسلامی نیز با آن موافق نیست و آن را نمی‌پذیرد .
علام افزود : این افراد هیچگونه اطلاعی از روح دین اسلام ندارند، زیرا دست به کارهایی می‌زنند که هیچ انسانی آن را نمی‌پذیرد.
وی از دستگاه‌ها و نهادهای مسوول در عراق و سازمان‌های بین المللی ذی ربط در امور میراث فرهنگی خواست تا برای محافظت از مقدسات اسلامی در عراق فورا وارد عمل شوند .
گروه تروریستی داعش پس از اشغال مناطقی در سوریه و عراق تمامی اماکن مقدس، مساجد و قبور انبیا در این مناطق را تخریب کرده است.
شوقی علام از ۱۱ فوریه سال گذشته (۲۰۱۳ م ) در انتخابات با رأی مخفی اعضای هیئة کبار علماء الأزهر به عنوان مفتی دیار مصر انتخاب شد. وی اولین مفتى محسوب می شود که بعد از تعدیلات قانون دانشگاه بزرگ الأزهر انتخاب شده است .

شناسه خبر : 8715

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =