خانه / سیاسی / مقامات آمریکا خبر دادند؛آغاز ارسال تجهیزات سنگین نظامی ائتلاف به اقلیم کردستان

مقامات آمریکا خبر دادند؛آغاز ارسال تجهیزات سنگین نظامی ائتلاف به اقلیم کردستان

مقامات آمریکایی اعلام کردند که در حال ارسال تجهیزات سبک و سنگین برای مسلح کردن دو تیپ از نیروهای پیشمرگ هستند. این نیروها قرار است در عملیات بازپس گیری شهر موصل مشارکت داشته باشند.

به گزارش کردپرس، برخی مقامات آمریکایی به سایت خبری Stars and Stripes آمریکا گفته اند آمریکا و ائتلاف ضد داعش از چند روز پیش اقدام به ارسال سلاح و تجهیزات سنگین برای نیروهای پیشمرگ کرده اند. این سلاحها شامل خودروهای زرهی، سلاح های ضدتانک و خودروهای نفربر می باشد.ژنرال جان نوالیس، معاون فرمانده لشگر ۱۰۱ هوابرد آمریکا این هفته گفت: از آن جایی که قرار است نیروهای پیشمرگ در نبرد برای بازپس گیری شهر موصل شرکت کنند، ائتلاف ضدداعش در حال تجهیز آنها هستند.وی به این سایت خبری گفت: ما تصمیم گرفته ایم به اندازه تجهیز دو تیپ نیروی آمریکایی تجهیزات در اختیار آنها قرار دهیم.ستیو وارن، سخنگوی نیروهای ائتلاف روز چهارشنبه گفت: صد درصد این سلاحها از طریق دولت مرکزی عراق و با تایید آنها به اربیل ارسال خواهد شد.بر اساس اطلاعات افسران نظامی امریکا در اربیل، تجهیزات نظامی که آمریکا و ائتلاف در اختیار نیروهای پیشمرگ قرار می دهند شامل ۱۵۰ خودور از جمله ۴۰ خودروی ضدمین است.کُردها همچنین ۵۶ میلیون گلوله فشنگ انواع سلاحها، ۵۶۰۰۰ گلوله سلاح های ضد تانک شامل ۱۰۰۰ گلوله سلاح آمریکایی AT-4  و ۵۰۰۰ سلاح ضدتانک، ۴۵۰۰۰ مسلسل و سلاح های دیگر، ۷۰۰ خمپاره انداز، ۸۰۰۰۰ گلوله خمپاره، ۳۶۰۰ ماسک برای حفاظت در مقابل گازها و مواد شیمیایی و برخی تجهیزات لجستیکی دیگر دریافت می کنند.این تجهیزات با استفاده از بودجه ۲٫۶ میلیارد دلاری فراهم شده که ائتلاف در دو سال گذشته برای کمک به عراق تامین کرده اند.سرهنگ کوری ملهرن، از دیگر اعضای لشکر هوابرد ۱۰۱ آمریکا گفت: این تجهیزات در حال ارسال هستند. برخی گزارشها حاکی است روز دوشنبه گذشته برخی از این تجهیزات با استفاده از کامیون به اربیل ارسال شده است.بن سالت، از فرماندهان ارتش انگلیس که در اربیل به آموزش نیروهای پیشمرگ مشغول است، گفت: نیروهای پیشمرگی که قرار است تجهیزات سنگین جدید در اختیار آنها قرار داده شود، قبلا تجربه نبرد با داعش را داشته و یک دوره آموزش نظامی پیشرفته دریافت کرده اند.کد مطلب: ۱۰۴۳۴۰  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱/۲۷  |  ساعت: ۱۴ : ۵۵لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13519

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

خانه / سیاسی / مقامات آمریکا خبر دادند؛ آغاز ارسال تجهیزات سنگین نظامی ائتلاف به اقلیم کردستان

مقامات آمریکا خبر دادند؛ آغاز ارسال تجهیزات سنگین نظامی ائتلاف به اقلیم کردستان

سرویس جهان- مقامات آمریکایی اعلام کردند که در حال ارسال تجهیزات سبک و سنگین برای مسلح کردن دو تیپ از نیروهای پیشمرگ هستند. این نیروها قرار است در عملیات بازپس گیری شهر موصل مشارکت داشته باشند.

به گزارش کردپرس، برخی مقامات آمریکایی به سایت خبری Stars and Stripes آمریکا گفته اند آمریکا و ائتلاف ضد داعش از چند روز پیش اقدام به ارسال سلاح و تجهیزات سنگین برای نیروهای پیشمرگ کرده اند. این سلاحها شامل خودروهای زرهی، سلاح های ضدتانک و خودروهای نفربر می باشد.
ژنرال جان نوالیس، معاون فرمانده لشگر ۱۰۱ هوابرد آمریکا این هفته گفت: از آن جایی که قرار است نیروهای پیشمرگ در نبرد برای بازپس گیری شهر موصل شرکت کنند، ائتلاف ضدداعش در حال تجهیز آنها هستند.
وی به این سایت خبری گفت: ما تصمیم گرفته ایم به اندازه تجهیز دو تیپ نیروی آمریکایی تجهیزات در اختیار آنها قرار دهیم.
ستیو وارن، سخنگوی نیروهای ائتلاف روز چهارشنبه گفت: صد درصد این سلاحها از طریق دولت مرکزی عراق و با تایید آنها به اربیل ارسال خواهد شد.
بر اساس اطلاعات افسران نظامی امریکا در اربیل، تجهیزات نظامی که آمریکا و ائتلاف در اختیار نیروهای پیشمرگ قرار می دهند شامل ۱۵۰ خودور از جمله ۴۰ خودروی ضدمین است.
کُردها همچنین ۵۶ میلیون گلوله فشنگ انواع سلاحها، ۵۶۰۰۰ گلوله سلاح های ضد تانک شامل ۱۰۰۰ گلوله سلاح آمریکایی AT-4  و 5000 سلاح ضدتانک، ۴۵۰۰۰ مسلسل و سلاح های دیگر، ۷۰۰ خمپاره انداز، ۸۰۰۰۰ گلوله خمپاره، ۳۶۰۰ ماسک برای حفاظت در مقابل گازها و مواد شیمیایی و برخی تجهیزات لجستیکی دیگر دریافت می کنند.
این تجهیزات با استفاده از بودجه ۲٫۶ میلیارد دلاری فراهم شده که ائتلاف در دو سال گذشته برای کمک به عراق تامین کرده اند.
سرهنگ کوری ملهرن، از دیگر اعضای لشکر هوابرد ۱۰۱ آمریکا گفت: این تجهیزات در حال ارسال هستند. برخی گزارشها حاکی است روز دوشنبه گذشته برخی از این تجهیزات با استفاده از کامیون به اربیل ارسال شده است.
بن سالت، از فرماندهان ارتش انگلیس که در اربیل به آموزش نیروهای پیشمرگ مشغول است، گفت: نیروهای پیشمرگی که قرار است تجهیزات سنگین جدید در اختیار آنها قرار داده شود، قبلا تجربه نبرد با داعش را داشته و یک دوره آموزش نظامی پیشرفته دریافت کرده اند.

کد مطلب: ۱۰۴۳۴۰  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱/۲۷  |  ساعت: ۱۴ : ۵۵
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13533

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 14 =