خانه / سیاسی / مقام سابق ایالات متحده: آمریکا به کُردها اهمیت نمی دهد

مقام سابق ایالات متحده: آمریکا به کُردها اهمیت نمی دهد

یک کارشناسان مسائل کردها و مقام سابق وزارت خارجه آمریکا می گوید کشورش هنوز دفتری برای رسیدگی به امور کردها ایجاد نکرده است و این مسئله نشان می دهد که آمریکا زیاد به این مسئله اهمیت نمی دهد

به گزارش کردپرس، هنری بارکی، مقام سابق دولت آمریکا و پژوهشگر مرکز بین المللی پژوهشگران وودرو ویلسون به مجله پولیتیکو گفت: فکر کردن به کردها در درجه اول اهمیت برای دولت آمریکا نیست زیرا اهمیت ایجاد یک دفتر برای بررسی مسائل کردها در وزارت خارجه آمریکا حتی از آموزش بوروکراسی سیاست خارجی این کشور کمتر است.
 
وی افزود: آمریکا باید به طور جدی درباه آنها فکر کند و تاثیری را که کُردها بر تمام کشورهای منطقه دارند، درک کند. به طور طبیعی ما از این تاثیر آگاه هستیم اما ما آنها را از چشم ترکیه و عراق نگاه می کنیم. ما نمی دانیم عامل محرک کردها چیست.
 
نهال طوسی هم در مقاله ای در مجله پولیتیکو علت رویکرد نامنسجم آمریکا درباره کردها را پرهیز این کشور از خشمگین کردن عراق و ترکیه دانسته است زیرا به گفته وی اگر آمریکا مواضع نرم تری در مقابل کردها اتخاذ کند، ترکیه و عراق آن را حمایت از استقلال کردها تفسیر خواهند کرد. 
 
وی درباره عدم اهمیت دادن آمریکا به کردها اشاره می کند که در وزارت خارجه آمریکا ، حتی یک نفر هم برای بررسی مسائل کردها مشخص نشده است./B
 
کد مطلب: ۹۰۵۸۶  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۸  |  ساعت: ۱۲ : ۳۰

شناسه خبر : 15297

این خبر رو هم ببینید

علمای اهل سنت کردستان: انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های دین و نویدبخش تحقق تمدن اسلامی است

علمای اهل سنت کردستان معتقدند؛ انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های اسلام و نویدبخش تحقق تمدن بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =