خانه / سیاسی / ملا بختیار: همه مناطق کُردنشین عراق را از وجود داعش پاکسازی می کنیم

ملا بختیار: همه مناطق کُردنشین عراق را از وجود داعش پاکسازی می کنیم

مسئول دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کُردستان از تضعیف قدرت داعش و پیروزی چشمگیر نیروهای پیشمرگ اقلیم کُردستان در مقابله با این گروه خبر داد

مسئول دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کُردستان از تضعیف قدرت داعش و پیروزی چشمگیر نیروهای پیشمرگ اقلیم کُردستان در مقابله با این گروه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری کُردپرس: ملا بختیار، مسئول دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کُردستان در گفتگو با پایگاه کُردی زبان چاودیر با اشاره به کنترل چند منطقه از جمله کوباش در خانقین این موفقیت را برای نیروهای پیشمرگ مهم ارزیابی و تاکید کرد: با این موفقیت نیروهای پیشمرگ می توانند کل منطقه را به کنترل خود درآورند.
وی که هم اکنون یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگ در جنگ با داعش است در خصوص آخرین وضعیت درگیری ها اظهار داشت: نیروهای پیشمرگ در چهار سوی مناطق تحت اشغال داعش مستقر و اوضاع را تحت کنترل دارند.
ملا بختیار با اشاره به پاکسازی منطقه کوباش خانقین از وجود داعش افزود: در صورت تداوم وضعیت فعلی و ادامه پیروزی های نیروهای پیشمرگ در مقابل داعش، در مدت زمان اندکی منطقه حساس و استراتژیک حمرین (کردها حمرین را مرز خود با عراق می دانند) را از اشغال داعش درمی آوریم.
شایان ذکر است در همین رابطه سعید مموزینی مسئول شاخه ۱۴ حزب دموکرات کردستان عراق در موصل در گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: نیروهای پیشمرگ توانستند برخی از مناطق حساس و استراتژیک در مناطق مورد مناقشه را از اشغال دولت اسلامی عراق و شام خارج کنند.
این مسئول حزب دموکرات کردستان همچنین اعلام کرد که نیروهای مسلح داعش بخشی از شهر موصل را ترک و برای اینکه بتوانند در هنگام حمله‌ نیروهای پیشمرگ فرصت فرار کردن داشته باشند، به مواضع پیشین خود عقب نشینی کرده اند. همچنین مقدار زیادی از تسلیحات خود را نیز منتقل کرده اند.
 
 
کد مطلب: ۶۸۵۷۰  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱  |  ساعت: ۱۵ : ۵۴

شناسه خبر : 18151

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نوزده =