خانه / سیاسی / مناطق کردنشین ترکیه از کنترل دولت خارج شده است

مناطق کردنشین ترکیه از کنترل دولت خارج شده است

پایگاه خبری- تحلیلی کُرد نور؛ رئیس حزب حرکت ملی ترکیه گفت: دولت کنترل مناطق شرق و جنوب شرق ترکیه را از دست داده است.

به گزارش کُرد نور، کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان نوشت: دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: مصیبت ترکیه را فرا گرفته است. روند مذاکرات صلح ترکیه را وارد یک ماجرای خونین کرده است. حزب کارگران کردستان (PKK) در طول روند مذاکرات صلح مسلح شده و به ماشین کشتار و خشونت تبدیل شده است. ترور بی رحمانه ترکیه را فرا گرفته است. ملت ترکیه در حال دادن تاوان سنگینی است. در یک ماه گذشته نزدیک به ۵۷ پلیس و سرباز ترکیه در اثر عملیات نظامی پ.ک.ک کشته شده اند. مسئول تمام این کشتارها از یک طرف حزب عدالت و توسعه و از طرف دیگر کسانی هستند که از پ.ک.ک حمایت می کنند.
وی در ادامه اظهارات خود تاکید کرد: دولت کنترل مناطق شرق و جنوب شرق ترکیه را از دست داده است. خون ۵۷ فرزند این وطن را توافق های “اسلو تا امرالی” ریخته است. روند مذاکرات صلح ترکیه را با آغوش ترور کشانده است.
باغچلی تصریح کرد: توافق اوجالان – اردوغان در ترکیه باعث جنگ و خونریزی در کشور شده است. پ.ک.ک ۷۸ میلیون شهروند ترکیه را هدف قرار داده است. برابری و موجودیت ترکیه به خطر افتاده است. افزایش عملیات نظامی پ.ک.ک که نمونه خشونت بار آن را در دیاربکر و سرت شاهد بودیم نشان دهنده عمق فاجعه در ترکیه است.

شناسه خبر : 15313

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفده =