خانه / اقتصادی / مناقصه احداث اولین واحد تولید LNG کشور بزودی برگزار می‌شود

مناقصه احداث اولین واحد تولید LNG کشور بزودی برگزار می‌شود

یک مقام مسئول گفت:مجوز احداث اولین واحد مینی LNG به ظرفیت ٣٠ تن در روز در کرمان دریافت شده و مناقصه های این پروژه برای جذب سرمایه گذار به زودی برگزار می شود.


سعید پاک سرشت، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مجوز احداث اولین واحد مینی LNG به ظرفیت ٣٠ تن در روز در کرمان از هیات مدیره شرکت ملی گاز دریافت شده و مناقصه های این پروژه برای جذب سرمایه گذار به زودی برگزار می شود.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود بومی سازی حداکثری صنعت گاز آیا فناوری لازم برای احداث واحدهای بزرگ مقیاس ال. ان. جی در ایران وجود دارد گفت: مشکل واحدهای بزرگ ال ان جی، تکنولوژی است. تکنولوژی ال ان جی با توجه به پیچیدگی که دارد گلوگاه احداث واحدهای آن است.

وی با اعلام اینکه تکنولوژی لازم برای احداث واحدهای بزرگ ال. ان. جی در ایران وجود ندارد، افزود: فناوری لازم برای احداث واحدهای کوچک مقیاس ال ان جی در کشور وجود دارد. این در حالی است که مشکل اصلی ابتر ماندن پروژه ایران ال ان جی که به منظور تولید ال ان جی احداث شده بود، عدم واردات فناوری مورد نیاز به کشور است.

به گفته این مقام مسوول اقلام و تجهیزات مورد نیاز احداث واحد ال. ان. جی دردوران تحریم های قبلی یکی از موارد فهرست تحریم ها بود.

وی با بیان اینکه برای احداث واحدهای کوچک مقیاس ال ان جی در کشور به منظور تامین نیاز بخشی از مصرف گاز مجوزهای لازم از هیات مدیره دریافت شده است، اظهار داشت: اسناد مناقصه برای احداث اولین واحد مینی ال ان جی به ظرفیت ٣٠ تن در روز به منظور تامین نیاز داخلی استان کرمان به زودی برگزار می شود.

شناسه خبر : 22086

این خبر رو هم ببینید

مرثیه ای برای آذربایجان غربی/ *محمد صادق فتح اللهی

استان آذربایجان غربی با امکانات خدادادی فراوان و بی شمار، اعم از هم مرز بودن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 19 =