خانه / فرهنگی / مهمترین مشکل درس تربیت بدنی درایران کمبودامکانات ومحیط آموزشی است

مهمترین مشکل درس تربیت بدنی درایران کمبودامکانات ومحیط آموزشی است

سنندج- یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه گیلان مهمترین مشکل درس تربیت بدنی در کشور را کمبود امکانات و نبود محیط آموزشی مناسب در مدارس ذکر کرد و گفت: مدارس ما نیاز به زمین ورزش دارند.
 

رحیم رمضان نژاد امروز چهارشنبه در همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی کشور که در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، گفت: اجرای طرح های ملی شامل ژیمناستیک، سباح، طناورز، پینگ پونگ و دوو ومیدانی در کشورمان با مشکلات زیادی مواجه شد و با اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش همخوانی ندارند.
وی عنوان کرد: علی رغم مشکلاتی که اجرای طرح های مذکور داشتند ولی موجب شکل گیری هویت معلمان ورزش و اهمیت درس تربیت بدنی شد.
وی با اشاره به اینکه در طرح های ذکر شده تفاوت شهری و روستایی در نظر گرفته نشده بود، اظهارداشت: طرح های ملی اجرای آنها در کل مدارس مناطق مختلف کشور امکان پذیر نیست و این از دیگر ایرادات وارد شده به این طرح ها است.
این استاد دانشگاه گیلان اضافه کرد: باید اجازه داد با توجه به شرایط بومی و منطقه ای و امکانات موجود در هر استان برنامه و طرح حوزه ورزش تعریف شود.
رمضان نژاد ادامه داد: باید در هر استان مدارس براساس برخورداری از امکانات و تجهیزات لازم طبقه بندی شوند و سپس متناسب با انها برنامه هایی را تدوین و اجرایی کرد.
وی عنوان کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره شده برای تربیت دانش آموزان بانشاط و شاداب فرصت های برون مدرسه ای و اردویی باید اجرا و گسترش یابد.
وی مهمترین مشکل درس تربیت بدنی را مربوط به امکانات و محیط آموزشی خواند و اظهارداشت: مدرسه نیاز به زمین بازی دارد و در این رابطه می توانیم از سیستم ورزش مدارس کشورهای آسیایی الگوبرداری کنیم.
این استاد دانشگاه گیلان با تاکید براینکه تحقق سند تحول بینادین باید در کلاس های درس احساس شود، بیان کرد: امروزه باید رویکرد اموزشی را تغییر دهیم و از فناوری های نوین برای آموزش دانش آموزان در حوزه تربیت بدنی به منظور غنی سازی این درس استفاده کنیم.
شناسهٔ خبر: ۳۸۶۸۵۹۲ – چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ – ۱۶:۴۷
 
 

شناسه خبر : 4037

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =