خانه / اجتماعی / موازی‌ کاری دستگاه‌ها از افت‌های مهم در حوزه فرهنگ است/ضرورت معرفی مرکز تخصصی امام شافعی

موازی‌ کاری دستگاه‌ها از افت‌های مهم در حوزه فرهنگ است/ضرورت معرفی مرکز تخصصی امام شافعی

مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی استان کردستان گفت: موازی‌ کاری دستگاه‌ها از افت‌های مهم در حوزه فرهنگ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا عبدالسلام کریمی در نشست مدیران مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: در رابطه با مسائل فرهنگی در منطقه و استان سیاست گذار فرهنگی نداریم.
وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین افت‌های استان ما در حوزه فرهنگ موازی‌کاری دستگاه‌های فرهنگی است.
مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی استان کردستان افزود: این موازی کاری موجب تلف شدن اعتبارات می‌شود که باید در راستای مقابله با آن چاره‌اندیشی شود.
ماموستا کریمی با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی به عنوان یک نیاز اساسی در عصر کنونی باید بیش از پیش مد نظر قرار گیرد، گفت: در اهمیت این بستر همین بس که مقام معظم رهبری فرمودند «اگر رهبر نبودم دوست داشتم رئیس فضای مجازی بشوم»
وی در ادامه به مرکز تخصصی امام شافعی به عنوان یک ظرفیت بسیار مهم اشاره کرد و گفت: این ظرفیت بسیار مهم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و زمینه معرفی و ارتقای آن در سطح قابل قبول فراهم شود.
به گفته مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی استان کردستان ، در حال حاضر ۴۵ نفر ماموستا در این مرکز اشتغال به تحصیل دارند که ظرفیت جذب ۵۰ نفر دیگر در سال تحصیلی جاری وجود دارد.
ماموستا کریمی خاطرنشان کرد: ایجاد بسترهای لازم برای ارتباط مستقیم این مرکز تخصصی با دفتر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت نیاز ضروری بوده که امیدواریم هرچه زودتر زمینه تحقق این مهم فراهم شود.
وی با بیان اینکه در زمینه معرفی این ظرفیت ارزشمند انگونه که باید کار نشده است، گفت: شناخت زیادی از این مرکز تخصصی در شهرستان‌ها وجود ندارد که امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی از جمله سایت آوای امین و سایر ظرفیت‌ها در راستای معرفی هرچه بهتر این مرکز تخصصی اقدامات لازم انجام شود.
مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی استان کردستان اضافه کرد: کمبود نیرو از مشکلات فراروی مرکز تخصصی امام شافعی است که امیدواریم چند نیروی جدید به این مجموعه اضافه شود.
ماموستا کریمی با اشاره به بهره گیری از توان اساتید توانمند که بنا به نظر هیئت امنای مرکز تخصصی امام شافعی(رض) بکارگیری شده اند، گفت: بهره گیری از توان اساتیدی مانند ملا محمود نگل و ماموستا ملاقادر قادری نیاز مرکز بوده که تحقق این مهم نیازمند تامین برخی امکانات به ویژه وسیله نقلیه برای حضور این حضرات است.
انتهای پیام/

شناسه خبر : 23852

این خبر رو هم ببینید

نگاهی از درون به توسعه کردستان/ محمد هادیفر

استان کردستان، با برخورداری از موقعیت ویژه جغرافیایی از جمله قرارگرفتن بر شاهراه اصلی جنوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =