موضوع اشتغالزایی متناسب با ظرفیت های هر شهرستان دنبال شود

سنندج – نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: موضوع اشتغالزایی در این استان متناسب با ظرفیت ها و استعدادهای هر شهرستان دنبال و پیگیری شود.


به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در جلسه شورای اداری دیواندره، اظهار داشت: در قبال هر خدمتی که به مردم می‌کنید خداوند به شما اجر عظیم می‌دهد و در قرآن می‌فرماید به غیرحساب به کسانی که به دیگران کمک می‌کند عطا می‌کنیم.

وی ادامه داد: خداوند زمینه را فراهم کرده که ما در نظامی زندگی می‌کنیم که همه مسائل آن بر اساس دین پیش می‌رود و انسان را به سمت خوبی‌ها سوق می‌دهد.

 وی با بیان اینکه، زمانی در ارتش ایران بیش از چهل هزار مستشار غیرایرانی وجود داشت و تمام تصمیماتی که در کشور ما گرفته می‌شد بر مبنای منافع استکبار بود، افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی مردم ایران در کشورهای مختلف دارای جایگاه و اعتبار زیادی هستند.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: مشکلاتی که در جامعه وجود دارد باید حل شود و مدیران در هر جایگاهی که قرار دارند باید بدون ایجاد محدودیت برای خود، مشکلات جامعه را سامان ببخشند.

وی با بیان اینکه، باید براساس ظرفیت‌هایی که در هر منطقه و شهرستانی وجود دارد موضوع اشتغالزایی را دنبال کنیم، عنوان کرد: تلاش در راستای جذب سرمایه‌گذاری برای کمک به اقتصاد و تولید در استان از اهمیت زیادی برخوردار است و این وظیفه مسئولان است تا زمینه‌های لازم را برای جذب سرمایه‌گذار فراهم سازند.

آیت الله حسینی شاهرودی عنوان کرد: وضعیت امروز کشور در زمینه امکانات و زیرساخت‌های رفاهی نسبت به دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قابل قیاس نیست اما نیاز به کارهای بیشتری داریم.

وی گفت: ما مسئولان قبل از بردن امکانات رفاهی به روستاها باید برای روستاها درآمدزایی می‌کردیم تا از امکانات رفاهی با آسودگی خیال بیشتر استفاده می‌کردند.

وی با بیان اینکه، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای روستائیان بهترین راهکار برای جلوگیری از مهاجرت روستانشینان به سمت حاشیه شهرها می‌شود، اظهار داشت: باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که از ظرفیت‌ها بهترین و بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم و در تولیدات مختلف بحث بازار به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: شهرستان دیواندره مزیت‌های خوبی دارد که یکی از این مزیت‌ها مسیر عبوری بودن آن است که باید با نوآوری زمینه را برای جذب مسافرانی که از این مسیر عبور می‌کنند، فراهم کرد.

وی با بیان اینکه، حجم کار در کردستان بالاست و برای رفع مشکلات و عقب‌افتادگی‌ها باید به صورت جهادی حرکت کنیم، گفت: دیواندره این استعداد را دارد که ظرفیت تبدیل شدن به قطب دامداری و تولید علوفه را در خود ایجاد کند.

آیت الله حسینی شاهرودی بیان کرد: حمایت از تولیدگرانی که در این زمینه فعالیت‌ می‌کنند از سوی متولیان امر ضروری است و باید با برنامه‌ریزی مناسب مسیر توسعه این دست کارها را در شهرستان فراهم کنیم.

وی گفت: ارتقای کیفی و کمی محصولات کشاورزی در دیواندره زمینه تبدیل این محصولات را به برند فراهم می‌سازد و همه افراد جامعه می‌توانند کارآفرین باشند و با چنین دیدگاهی مشکل بیکاری را سامان ببخشند

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *