موگرینی: به توافق نهایی نزدیک شدیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشت: دیپلمات ها در وین به امضای قرارداد تاریخی با ایران برای محدود کردن برنامه هسته ای این کشور نزدیک شده اند

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۸ تیر ۱۳۹۴ – ۰۸:۲۷
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از نهایی شدن تقریبی توافق هسته ای بین ایران و گروه «1+5» خبر داد. موگرینی این اظهارات را پس از ملاقات با وزرای خارجه ایران و آمریکا عنوان کرد.  پایگاه اینترنتی شبکه خبری بلومبرگ در مطلبی به نقل از فدریکا موگرینی ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشت: «ما به توافق نزدیک شده ایم، توافق خوبی است.»
وی افزود: هر دو طرف اراده سیاسی لازم را برای پایان نگارش پیش نویس پیمانی دراز مدت نشان داده اند. بر اساس این توافق، فعالیت های هسته ای ایران از اواخر ژوئن یا ابتدای ژوئیه محدود خواهد شد. پس از توافق درباره متن توافق نهایی، وزرای خارجه هفت کشور دوباره در پایتخت اتریش جمع می شوند.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه «گزینه تعویق در دستور کار نسیت» گمانه زنی ها درباره وقفه در گفتگوها را رد کرد. همزمان با اظهارات موگرینی دیپلمات های روسی و آمریکایی نیز به شکل خصوصی و بدون اشاره به زمان توافق نهایی از پیشرفت در گفتگوها خبر دادند.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *