نائب رئیس مجلس شورای اسلامی: کردستان امروز نماد امنیت و اقتدار در دنیای اسلام است/ سنندج نماد تفکر دینی است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی رمز وحدت و انسجام دینی را در تمسک جستن به اسلام دانست و گفت: حضور مردم کردستان در راهپیمایی 22 بهمن و دیگر عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نشان از تلاش آنها برای وحدت و وفاداری به اسلام و نظام اسلامی است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کردستان در دوران جنگ دفاع مقدس نماد ناامنی در منطقه‌ی جنوب غربی آسیا بود، گفت: خوشبختانه امروز نماد امنیت و اقتدار در دنیای اسلام است.
 حجت الاسلام «محمدحسن ابوترابی‌فرد»، در مراسم گرامی‌داشت پنجمین سالگرد سفر تاریخی مقام معظم رهبری به استان کردستان، که در مسجد جامع سنندج برگزار شد طی سخنانی که مشروح آن در ایسنا منتشر شد، اظهار کرد: کردستان، علمای بزرگی دارد که در راه دین استقامت کردند و همواره ندای وحدت را سر داده‌اند.
وی ادامه داد: کردستان دیار شهدا و علمای دلباخته به ساحت مقدس دین اسلام است و 5400 شهیدی که جان خود را تقدیم کردند، اسلام را از توطئه‌های دشمنان حراست کرد.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نقشه‌ی راه امت اسلام برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت و دستیابی به نقطه‌های عزت‌آفرین از امنیت، اقتدار، شکوفایی و پیشرفت در آیات قرآن تبیین شده است.
ابوترابی‌فرد کرد: هویت اسلامی و دینی ما اقتضا می‌کند که برنامه‌های حیات بخش دین را بشناسیم و با حرکت کردن در آن مسیر خود را تحت تربیت دینی قرار دهیم، از این‌رو نخستین راه رسیدن به سعادت و عزت، شناخت نقشه‌ی راه و برنامه‌ی حرکت و سلوک است.
وی با اشاره به اینکه انسان بدون برنامه صحیح و جامع نمی‌تواند در مسیر سعادت دنیا و آخرت گام بردارد، یادآور شد: برنامه‌ی صحیح و نقشه‌ی راه، نخستین اقدامی است که باید انسان هوشمند، در حیات فردی، اجتماعی و سیاسی خود داشته باشد.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گام دوم در رسیدن به سعادت و قله‌های رفیع عزتمندی را حرکت بر اساس برنامه برشمرد و تصریح کرد: کارهای مقطعی و بدون برنامه‌ی مدون و برنامه‌ی بدون عمل راهگشا نیستند، بنابراین برای رسیدن به سعادت باید منطبق با برنامه گام برداشت.
ابوترابی‌فرد گفت: جان سخن و روح آیات قرآن هم‌چنین تاریخ امت های سرفراز به این واقعیت اشاره دارد که تنها راه موفقیت استقامت در حرکت منطبق بر برنامه است، چون اگر استقامت، پایداری و ایستادگی در راه تحقق نیابد انسان و جامعه سعاتمند نمی‌شوند.
وی با اشاره به اینکه حرکت در راه سخت و استقامت در راه بسیار سخت‌تر است، ادامه داد: پایداری در مسیر، انسان‌های ویژه و فرهیخته را می‌طلبد و جوامع برگزیده همیشه اهل استقامت هستند.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: با ورق زدن تاریخ ایران اسلامی نقشه راه و حضور دین در حیات فردی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مشاهده می‌شود، در حالی‌که استکبار همواره تلاش کرده که در جامعه‌ی اسلامی دین را از سیاست جدا کند.
ابوترابی‌فرد یادآور شد: استکبار برای آنکه ثروت‌های مادی و معنوی ما مسلمانان را مصادره و دین را از زندگی انسان مسلمان حذف و وی را از مسجد و کعبه جدا کند، همیشه در تلاش و تکاپو بوده است.
وی با اشاره به اینکه دشمن پس از شکست در این راه در اندیشه‌ی دیگری فرورفت، گفت: دشمن خواست تا دین را در حیات فردی مسلمانان خلاصه و آن را از حیات اجتماعی و سیاسی انسان مسلمان حذف کند، در حالی‌که قرآن کریم مدیریت حیات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ما را برعهده دارد.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به عینیت بخشیدن دین در عرصه‌های مختلف زندگی اجتماعی مسلمانان از سوی انقلاب اسلامی، افزود: دنیای استکبار از همه‌ی توان خود برای متوقف کردن حرکت ملت ایران استفاده کرد و جنگ تحمیلی هشت ساله که مردم کردستان در خط مقدم آن قرار داشتند، از جمله این توطئه‌ها بود.
ابوترابی‌فرد تصریح کرد: در این جنگ 220 شهروند بانه‌ای مظلوم در حمله‌ای ناجوانمردانه و غیرانسانی در کمتر از یک ساعت به شهادت رسیدند، چون وقتی دشمن سیلی‌های سنگینی را از رزمندگان کرد دریافت کرد از راه جنگ ناعادلانه و بمباران زنان و کودکان بی‌گناه به جبران آن پرداخت.
وی ادامه داد: امروز اگر بخواهیم برای شاخص امنیت و احساس امنیت مدل تعریف کنیم بطور قطع کردستان، بالاترین شاخص‌ها را در این زمینه دارد چون استقامت کردند و این امنیت کنونی دستآورد استقامت و پایداری آنان در راه حق است.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این استان فرهنگی با ظرفیت‌های فکری، هنری، علمی، باید نماد هنر، دانش و خلق آثار ارزشمند باشد، همانطور که نماد استقامت در راه راست است.
ابوترابی‌فرد با اشاره به شهادت علمای بزرگ دینی در کردستان، گفت: شهدای بزرگی هم‌چون ملا برهان‌ها و شیخ‌الاسلام‌ها پیشگامان این علمای شهید بودند و این افراد سرمایه‌های بزرگ و رمز استقامت و پایداری مردم همیشه قهرمان و مقاوم کردستان هستند.
وی با اشاره به اینکه ارتحال عالم ربانی دیار کردستان، «ماموستا مجتهدی» بار دیگر لباس عزا بر تن کردستان نشاند، گفت: مردم کردستان در سوگ کسی نشستند که دین را در متن سیاست دیده بود و دین‌مداری و سیاست‌مداری را هم‌چون گهری به هم پیوسته و ناگسستنی می‌دید.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرحوم «ماموستا مجتهدی» مسیر پایداری و استقامت دینی ملت خود را تعریف کرده است، خطاب به مردم کردستان گفت: امروز خوف نداشته باشید، چون اسلام برای شما شکوه عظمت و امنیت را به ارمغان آورده است.
ابوترابی‌فرد اظهار کرد: امروزه شما مردم کردستان در حاشیه‌ی مرزهایی که آمریکا آن را ناامن کرده است امنیت مثال زدنی را تجربه می‌کنید که ماندگاری رهبر معظم انقلاب به مدت 10 روز در دیار کردستان مؤید این امر است.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری امنیت و آرامش و انسجام را در عالی‌ترین سطح آن برای کردستان پیش‌بینی می‌کند و با ماندگاری 9 روزه خود آن را رقم زد.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی رمز وحدت و انسجام دینی را در تمسک جستن به اسلام دانست و گفت: حضور مردم کردستان در راهپیمایی 22 بهمن و دیگر عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نشان از تلاش آنها برای وحدت و وفاداری به اسلام و نظام اسلامی است.
ابوترابی‌فرد با بیان اینکه آنجا که آموزه‌های دینی حاکم باشد وحدت نیز وجود دارد، افزود: حضور آمریکا در عراق مساوی با طرح نقشه‌ی خائنانه برای ایجاد اختلاف میان امت اسلام، بزرگ‌ترین خطر برای بشریت، جهان اسلام و ادیان الهی است.
سنندج نماد تفکر دینی است
وی در بخشی دیگری از سخنانش از سنندج به عنوان نماد تفکر اسلامی و دینی نام برد و گفت: نژادها و مذاهب مختلفی در زیر چتر اسلام سیاسی که محور آن فقاهت و ایستادگی در مقابل باطل است، در استان کردستان با هم زندگی می‌کنند.
ابوترابی‌فرد با اشاره به وحدت ایران اسلامی افزود: در ایران اسلامی، کرد، فارس، بلوچ، عرب، ترکمن، لر و … در کنار هم به وحدت و انسجام رسیدند.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان نمی‌خواهند که ایران و کردستان نماد وحدت و انسجام باشد از همین‌رو از زبان‌های منحرف در میان مذاهب اسلامی گاهی به نام شیعه و گاهی به نام سنی استفاده می‌کنند تا امنیت و وحدت را از این ملت سلحشور بگیرند.
ابوترابی‌فرد با اشاره به آب و هوا و جغرافیای مطلوب کردستان خاطرنشان کرد: کردستان علاوه بر اینکه نماد استقامت و پایداری است، ظرفیت‌های ویژه‌ای در بخش‌های مختلف کشاورزی و معدنی دارد.
وی یادآور شد: بهره‌گیری از این ظرفیت ها نیازمند نگاه ویژه‌ی دولت و مسئولان است تا این فرصت‌های کلیدی بسترساز رونق و توسعه در این استان شود.
 
کد مطلب: 63073  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۲/۲۴  |  ساعت: ۹ : ۲

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *