خانه / دینی / ناراحتی واقعه شهادت امام علی(ع) هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود ماموستا خدایی: شخصیت بی‌همتای ‌امام علی (ع) الگویی بی‌نظیر برای عالم اسلامی است

ناراحتی واقعه شهادت امام علی(ع) هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود ماموستا خدایی: شخصیت بی‌همتای ‌امام علی (ع) الگویی بی‌نظیر برای عالم اسلامی است

امام جمعه سنندج گفت: ناراحتی واقعه شهادت حضرت امام علی(ع) برای عالم اسلامی هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود.

ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، ضمن ابراز تسلیت به ایام سالگرد شهادت امام علی(ع) اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال طاعات و عبادات همه شب زنده‌داران و مسلمانان ایران اسلامی و مردم متدین کردستان را قبول کند.
وی با اشاره به نخستین شب قدر رمضان گفت: متأسفانه در نوزدهم ماه رمضان حضرت امام علی(ع) هنگام نماز صبح توسط یکی از دشمنان ضربت خوردند.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: ناراحتی شهادت و ضربت خوردن حضرت امام علی(ع) هرچند برای خودشان مقام عالی بود اما برای عالم اسلامی واقعه‌ای غمناک و ناراحتی آن هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود و امیدوارم خداوند متعال مقامش را بیش از پیش عالی‌تر کند و به برکت و عظمت وی گناهان ما نیز بخشیده شود.
وی گفت: حضرت امام علی(ع) در عالم اسلامی شخصیتی بزرگوار و بی‌همتا داشتند و یکی از خلفای راشدین و عشره مبشره و دادماد حضرت رسول اکرم(ص) بودند و هرچقدر بخواهیم عظمت وی را بیان کنیم بازهم کم می‌آوریم.
ماموستا خدایی افزود: زبان بنده توانایی توصیف بزرگواری و عظمت حضرت امام علی(ع) را ندارد چراکه شخصیت ایشان بی‌نظیر بود.
وی اظهار کرد: شهامت و شجاعت امیرالمونین(ع) قابل توجه و بی‌نظیر بود و همیشه دشمنان اسلام از وی ترس و دلهره داشتند.
شناسه خبر: ۱۴۳۶۴۳۳ سرویس: استانها

شناسه خبر : 5309

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =