خانه / اجتماعی / نارضایتی کردستانی ها از بروکراسی اداری

نارضایتی کردستانی ها از بروکراسی اداری

جانشین رییس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: براساس آخرین نظرسنجی های صورت گرفته شده متاسفانه مردم استان کردستان از روند بروکراسی اداری ناراضی هستند.
علي ملازاده در جلسه ستادصيانت از امنيت عمومي و حقوق شهروندي استان کردستان که در سالن شهداي دولت استانداري تشکيل شد، گفت: برنامه هايي در ستاد با رويکرد کاهش تخلفات اداري و افزاش رضايتمندي مردم در حوزه حقوق شهروندي تدوين شده است.

وي با بيان اينکه حضور يکپارچه مردم در تمامي صحنه ها يکي از عوامل پيروزي انقلاب و دوام نظام اسلامي است، عنوان کرد: چون نظام اسلامي ما براساس راي و پشتوانه مردمي استوار است لذا رضايت مندي مردم براي تمامي دولتمردان مسئله اي بسيار حائز اهميت است. وي اظهارداشت: براساس آخرين نظرسنجي هاي صورت گرفته شده متاسفانه مردم اين استان از روند بروکراسي اداري و فرايندهاي طولاني سيستم هاي اداري ناراضي هستند.
جانشين رييس بازرسي و دبير ستاد مرکزي صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي ادامه داد: تمامي کارگزاران نظام موظف هستند که رضايتمندي و آستانه تحمل مردم را ارتقا و بهبود ببخشند. ملازاده با بيان اينکه قطعا رضايتمندي مردم با کاهش تخلفات اداري و افزايش قابليت ها و کارايي سيستم اداري افزايش پيدا مي کند،افزود: متاسفانه بخشي از تخلفات اداري نشات گرفته از ناآگاهي و بي اطلاعي از قوانين و مقررات و حق و حقوق شهروندي است.
وي بيان کرد: بر اساس ارزيابي هاي انجام شده، درهر دستگاه اجرايي که دوره هاي آموزشي برگزار شده است شاهد کاهش تخلفات اداري بوده ايم.
جانشين رييس بازرسي و دبير ستاد مرکزي صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي گفت: آگاهي از حقوق شهروندي و تکاليف محوله و هم چنين فعال شدن دولت الکترونيک از مسائل ضروري است که بايد بيشتر به آنها پرداخته شود. ملازاده از ديگر برنامه هاي ستاد را فعال کردن دولت الکترونيک خواند و ادامه داد: فساد و تخلفات اداري بيشتري به دليل مراجعه حضوري مردم به دستگاه هاي اجرايي ايجاد مي شود بنابراين دولت الکترونيک در راستاي کاهش و از بين بردن تخلفات بايد تحقق پيدا کند.
وي اظهارداشت: در حوزه حجاب و عفاف هم اگر تمامي دستگاه هاي اجرايي به ۳۱۰ بند تکليفي مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي عمل کنند بي شک شاهد نتايج ارزشمندي در اين رابطه خواهيم بود.
وي به گفته وزير کشور در خصوص حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: آقاي رحماني فضلي بارها عنوان کرده که وزارت کشور مسئول پاسخگويي به وضعيت حجاب و عفاف دستگاه هاي اجرايي نيست بلکه مدير و ناظر بر اين مهم در دستگاه ها است. ‌ جانشين رييس بازرسي و دبير ستاد مرکزي صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي وزارت کشور عنوان کرد: ستاد برنامه هاي فرهنگي، آموزشي و مشاوره اي براي تمامي استان ها در زمينه حجاب و عفاف تدوين و ابلاغ کرده است.
ملازداه با بيان اينکه خروجي عفاف و حيا منجر به رعايت حجاب مي شود، بيان کرد: برنامه هاي تدوين شده هم در راستاي تحقق عفاف و حيا است که نتيجه مطلوب اجراي اين برنامه ها هم منجر به حفظ و ترويج حجاب مي شود.

شناسه خبر : 7991

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یک =