خانه / اجتماعی / نبش قبر مجری سابق بی بی سی

نبش قبر مجری سابق بی بی سی

خبرها از طرح مخفیانه نیروهای پلیس انگلیس برای نبش قبر جیمی سویل، مجری ضد اخلاقی شبکه بی بی سی حکایت دارد. وی شاکیان بسیاری دارد که می گویند سویل به آنها تجاوز کرده است

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ – ۰۸:۲۰
به گزارش «گروه ترجمه» پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه «دیلی اکسپرس» انگلیس از طرح دو روزه ای خبر داد که بر اساس آن، قرار است مقامات بقایای جسد سویل را از قبر بیرون آورند و پیش از اینکه بدنش سوزانده و خاکستر آن در مکانی فاش نشده، پراکنده شود، درباره آن، تحقیق کنند.
این پرونده پس از آن بالا گرفت که در سال ۲۰۱۲، شماری از افرادی که جسد عزیزانشان نزدیک قبر سویل دفن شده بود، به مقامات گورستان از اینکه بخواهند با یک کودک آزار در یک منطقه شریک باشند، شکایت بردند.
خانواده سویل با این اقدام موافقت کرد؛ حال آنکه مقامات گورستان اسکاریورو در یورکشایر شمالی اعلام کردند رضایت وراث برای چنین مشکلی، مهم نیست.
با این حال، این طرح در دقیقه آخر به علت مخالفت مقامات موسسه خیریه فعال در این زمینه، مبنی بر اینکه با پرداخت هزینه ۲۰ هزار پوندی نبش قبر موافق نیستند، لغو شد.
با این حال، با توجه به میزان هزینه ای که شرکت تقبل کرد، قرار شد تا فقط سنگ قسمت تاج قبر برداشته شود که این کار هم صورت گرفت. با این حال، موافقت با خارج کردن تمام بقایای بدن سویل، به مقامات بستگی داشت.
قرار است قبر جیمی سویل، مجری فاسد شبکه بی بی سی، برای بررسی بیشتر، نبش شود
 
کالین هادینگتون، از اعضای شورای مدیریت گورستان اسکاربورو، می گوید برای همه بهتر است که جیمی سویل، نبش قبر شود.
در نهایت، شرکت مزبور قبول نکرد که هزینه نبش قبر را بپردازد، چر ا که اولویت آن پرداخت غرامت به خانواده هایی بود که عزیزانشان در همان نزدیکی، دفن شده بود.
بر این اساس، سنگ بزرگ تاج قبر سویل، که ۴ هزار پوند ارزش داشت، در سال ۲۰۱۲ برداشته شد.
 
سویل در سال ۲۰۱۱ در ۸۴ سالگی درگذشت. در ساخت قبر وی و برای جلوگیری از سرقت اشیای داخل آن، دو و نیم تن بتن مسلح استفاده کردند. مجموعه ای از وسائل شخصی اش  در محل قبر قرار داده شده است.
حال خارج کردن کفن و بقایای جسد وی، بیشتر زمان خواهد گرفت.

شناسه خبر : 8115

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =