خانه / فرهنگی / نخستین شورای امر به معروف اصحاب فرهنگ و هنر کردستان آغاز به کار کرد  

نخستین شورای امر به معروف اصحاب فرهنگ و هنر کردستان آغاز به کار کرد  

نخستین شورای امر به معروف و نهی از منکر ویژه اصحاب فرهنگ و هنر توسط قشر بسیج هنرمندان استان در سنندج آغاز به کار کرد.
 

 
عباس داوودنیا در نخستین جلسه این شورا در سنندج اظهار داشت: به منظور جمع‌بندی و تعیین راهکارهای پیشگیری و اصلاح ناهنجاری‌ها و فرهنگ‌سازی در مواردی که نیاز به ارشاد عمومی دارد این شورا تشکیل شده است.
وی افزود: شورای امر به معروف و نهی از منکر ویژه سازمان بسیج هنرمندان با دربرگیری تمامی رشته‌های هنری و به منظور بررسی و تحلیل ناهنجاری‌ها و موانع پیش‌روی فعالیت‌های این حوزه تشکیل و فعالیت خواهد کرد.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان تصریح کرد: این شورا در سطح استان ۱۲ نفر عضو دارد که به صورت منظم جلسات خود را برگزار نموده و با رصد فعالیت‌های شوراهای شهرستانی به بررسی معضلات و موانع در حوزه فرهنگ و هنر استان می‌پردازند.
داوودنیا افزود: احصای معروفات، احصای موارد اصلی و تفکیک موارد اصلی از فرعی، تعیین اولویت منکرات و معروفات، شناسایی ریشه‌ها و عوامل مؤثر، تصویب راهکارها و مجریان از جمله گام‌های اجرایی این شورا در سطح استان و شهرستان‌ها به شمار می‌آید.
وی خاطر نشان کرد: بررسی اطلاعات دریافتی و اتخاذ تصمیم لازم برای شناسایی منکرات رایج و معروفات متروکه و دسته‌بندی آن‌ها و همچنین بیان اولویت‌ها، تصویب برنامه‌ها و دستورالعمل‌های لازم برای اجرای راهکارهای پیشنهادی در قشر مربوطه از جمله وظایف این شورا است.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان اظهار داشت: نظارت و ارزیابی دقیق بر فعالیت امر به معروف و نهی از منکر رده‌ها و بازخوردگیری و بروزرسانی راهکارها، انعکاس مشکلات و پیشنهاد‌ها به شورای عالی امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج هنرمندان کشور و شناسایی و انعکاس تخلفات سازمان‌یافته، تخلفات مدیریت کلان و مواردی که با روش ایجابی قابل اصلاح نمی‌باشد به مراجع ذی‌صلاح از دیگر وظایف این شوراست.
 

شناسه خبر : 5207

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 15 =