خانه / اجتماعی / نخستین قرارداد ایران و اروپا پس از توافق هسته ای

نخستین قرارداد ایران و اروپا پس از توافق هسته ای

نخستین قرارداد ایران و اروپا پس از توافق هسته ای با سرمایه گذاری ۷۰ میلیون یورویی دانمارک، به امضا رسید

زمان انتشار خبر: سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ – ۱۱:۴۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم امضای قرارداد ساخت کارخانه تولید دارو در ایران که توسط شرکت “نوبونوردیسک” با حضور وزیر بهداشت، مدیرعامل این شرکت و سفیر دانمارک در محل وزارت بهداشت به برگزار شد، گفت: در شرایط پس از تفاهم و توافق ایران و ۱+۵، شرکت های داروسازی، تجهیزات پزشکی و شرکت های بزرگ بین المللی که درحوزه سلامت فعالیت می کنند، تمایل دارند تا وارد بازار ایران شوند.
 
 
دکتررسول دیناروند افزود: سیاست دولت هم در این باره اعلام شده است و ما درپی این نیستیم که با این کار واردات داشته باشیم، بلکه به دنبال سرمایه گذاری مستقیم در زیرساخت های تولیدی داخل کشور هستیم.
 
 
رئیس سازمان غذا و دارو افزود: در چارچوب این سیاست، نخستین شرکت غربی که ما اکنون وارد کننده داروهایش هستیم، تصمیم گرفته است که در ایران سرمایه گذاری کند.
 
 
دیناروند اضافه کرد: شرکت نوبونوردیسک یکی از ۱۰ شرکت نخست دنیا در داروسازی قرار است؛ برای ساخت کارخانه تولید داروی نسل جدید انسولین در ایران، ۷۰ میلیون یورو سرمایه گذاری کند.
 
 
وی با بیان اینکه کارخانه تولید داروی نسل جدید انسولین را این شرکت در ایران راه اندازی و تاسیس می کند، گفت:‌ ایران یکی از ۵ کشور تولید کننده این دارو، با همکاری شرکت مذکورخواهد بود.
 
 
معاون وزیر بهداشت گفت: ‌در مرحله نخست با این سرمایه گذاری حداقل ۷۰ میلیون یورو ارز به طور مستقیم وارد ایران می شود و داروهایی که در ایران تولید می شود، نسبت به زمانی که همین داروها وارد می شد، ارز کمتری صرف خواهد کرد.
 
 
وی گفت:‌ در آینده، ما صادرکننده داروهای نسل جدید انسولین به کشورهای منطقه خواهیم بود.
رئیس سازمان غذا و دارو مزیت دیگر این سرمایه گذاری را ورود دانش تراز اول دنیا در حوزه داروسازی و ایجاد اشتغال در کشور برشمرد.
دیناروند با بیان اینکه جذب سرمایه گذاری، یکی از راه های حل معضلات اقتصادی کشور است، افزود: این نخستین سرمایه گذاری خارجی پس از توافق هسته ای است و ادامه پیدا می کند.
 
 
وی درباره مدت ساخت این کارخانه، گفت: یک دوره شش ماهه برای جایابی و طراحی، پیش بینی کرده ایم و این درحالیست که امسال، کلنگ زنی آن انجام می شود.
 
 
دیناروند افزود: دوره ساخت کارخانه تولید داروی نسل جدید انسولین دو ساله خواهد بود و بعد از آن برای اعتباربخشی، کنترل کیفیت، اعلام نظر و تائید سازمان غذا و دارو، دوره دیگری تعریف می شود؛ سپس فرآورده های تولید داخل، وارد بازار می شود.

شناسه خبر : 7307

این خبر رو هم ببینید

۹۰ غار در استان کردستان شناسایی شده است

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان از شناسایی ۹۰ غار در این استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 3 =