خانه / سیاسی / نخست وزیر اسراییل: هر چه در توان داریم برای جلوگیری از توافق ایران و ۱+۵ به کار می گیریم

نخست وزیر اسراییل: هر چه در توان داریم برای جلوگیری از توافق ایران و ۱+۵ به کار می گیریم

اسراییل هر چه در توان دارد به کار خواهد گرفت تا جلوی یک توافق بد و خطرناک با ایران را بگیرد. نتانیاهو توافق جاری بین ایران و گروه ۱+۵ را به “ابری سیاه ” بر فراز اسراییل و آینده امنیت آن تشبیه کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل اعلام کرد باید هر چه در توان دارد به کار گیرد تا در مدت باقی مانده به رسیدن به توافق سیاسی بین ایران و گروه ۱+۵ تا پایان ماه مارس جلوی به گفته او توافق بد با ایران گرفته شود.نتانیاهو: هر چه در توان داریم برای جلوگیری از توافق ایران و ۱+۵ به کار می گیریم
به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه خبری سی بی اس آمریکا نتانیاهو روز گذشته در نشست کابینه اسراییل با اشاره به دیدارهای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با جان کری همتای آمریکایی اش و سخنان دو ظرف مبنی بر ضرورت رسیدن به توافق سیاسی تا کمتر از دو ماه آینده گفت باید در این مدت همه توان اسراییل را صرف جلوگیری از انجام توافق با ایران کند.
او گفت اسراییل هر چه در توان دارد به کار خواهد گرفت تا جلوی یک توافق بد و خطرناک با ایران را بگیرد. نتانیاهو توافق جاری بین ایران و گروه ۱+۵ را به “ابری سیاه ” بر فراز اسراییل و آینده امنیت آن تشبیه کرد.
نتانیاهو قرار است کمتر از یک ماه دیگر به آمریکا برود و به دعوت جان بینر رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در کنگره این کشور سخنرانی کند. این سفر با جنجال گسترده ای همراه شده است و برخی سناتورها و حتی معاون اوباما رییس جمهور آمریکا اعلام کرده اند در سخنرانی نتانیاهو در کنگره حاضر نخواهند شد.
همزمان با سخنان نتانیاهو جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز روز گذشته در سخنان اختتامیه نشست امنیتی مونیخ با اشاره به گفت و گوهای هسته ای با ایران گفت اگر توافق سیاسی مورد نظر تا پایان ماه مارس بین ایران و گروه ۱+۵ حاصل نشود، دیگر ضرورتی برای ادامه گفت و گوها وجود نخواهد داشت.
آمریکا شکاف مواضع آشکاری با اسراییل در زمینه گفت و گوهای هسته ای با ایران دارد و این شکاف از نظر بسیاری از ناظران در تاریخ روابط سیاسی واشنگتن – تل آویو بی سابقه به نظر می رسد.
اسراییل از زمان آغاز مذاکرات هسته ای در یک سال و نیم گذشته همواره با انتقاد از مذاکرات کوشیده است کشورهای گروه ۱+۵ را تحت فشار قرار دهد تا کمترین امتیاز را به ایران بدهند.
از نظر اسراییل توافق هسته ای خوب با ایران شامل برچیده شدن کامل ظرفیت غنی سازی ایران است در حالی که کشورهای گروه ۱+۵ در چارچوب توافق ژنو با پذیرش اصل غنی سازی در ایران بر سر چند و چون و میزان آن با ایران مذاکره می کنند.

شناسه خبر : 16303

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + یک =