نخست وزیر ترکیه: داعش از زندان های امنیتی آمریکا سر برآورده است

نخست وزیر ترکیه در سخنانی اظهار داشت که داعش محصول زندانهای امنیتی آمریکا مانند ابوغریب است و در تشکیل این گروه نهاد های قدرت وابسته به آمریکا دست دارند

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه که در آمریکا به سر می برد طی یک مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به تهدید داعش عنوان کرد: داعش پس از دو سال از بحران داخلی کشور سوریه سر درآورد. اگر هم اکنون دولت اسلامی عراق و شام (داعش) نابود شود؛ باز هم بحران سوریه دوام پیدا خواهد کرد و یک گروه تروریستی دیگر به وجود خواهد آمد. این گروه تروریستی از زندان های امنیتی امریکا مانند زندان ابو غریب سر برآورده است. در تشکیل داعش نهاد های قدرت آمریکایی دست دارند. اعضای مهم داعش تا زمان عقب نشینی کامل نیروهای آمریکایی در زندان بودند. بعد از آن از عراق وارد سوریه شدند. گروه تروریستی داعش بیش از همه پتانسیل تهدید برای ترکیه را دارا هست. زیرا ترکیه با سوریه مرزهای مشترک بسیار زیادی دارد که 60 درصد این مرزها تحت کنترل داعش است.
وی در ادامه اظهارات خود در پاسخ به انتقاد خبرنگاران در خصوص بسته جدید امنیتی، اعلام کرد: محتوای بسته جدید امنیتی تنها مسائل امنیتی را شامل نمی شود. این طرحی برای محافظت از امنیت و آزادی های فردی در ترکیه است. این طرح برای مقابله با خشونت ها در ترکیه به خصوص در شرق و جنوب شرق این کشور است. ما برای مقابله با این نوع اقدامات به عنوان حکومت ترکیه باید تدابیر لازم را اتخاذ کنیم. گفتن این موضوع نیز خالی از فایده نخواهد بود، اگر به محتوای بسته جدید امنیتی نگاه کنید چیزی خارج از استاندارهای اتحادیه اروپا را در آن نخواهید یافت. این طرح کاملا در مطابقت با استاندارهای اتحادیه اروپا طراحی شده است.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *