نخست وزیر خودگردانی کُردی جزیره در سوریه: یکی از اهداف داعش، تضعیف ظرفیت سیاسی کردها در خاورمیانه است

اکرم حسو ضمن تحلیل دلایل حمله ی داعش به موصل برای استقبال از آوارگان عرب و کُرد عراقی اعلام آمادگی نمود

اکرم حسو ضمن تحلیل دلایل حمله ی داعش به موصل برای استقبال از آوارگان عرب و کُرد عراقی اعلام آمادگی نمود.
به گزارش کردپرس به نقل از HAWARNEWS اکرم حسو نخست وزیر خودگردانی کُردی جزیره در سوریه، در مورد حملات داعش و رویدادهای اخیر در عراق گفت:«داعش از سویی به کردهای سوریه حمله ور شده و از دیگر سو در موصل به اعراب و کردها حمله می کند. این گروه افراطی به خوبی درک کرده که کردها از دینامیسم ها و ظرفیت های پویای سیاسی و دموکراسی در خاورمیانه هستند و به همین دلیل می خواهد آنان را تضعیف کند تا مانع از اثرگذاری کردها در منطقه شود».
نخست وزیر جزیره در بخش دیگری از سخنان خود، اقدامات داعش در موصل و دیگر استان های عراق را خطرناک و نگران کننده توصیف نموده و اعلام کرد که این گروه افراطی، در حملات خود اهمیتی به این نمی دهد که آیا کردها بر سر راه اهداف تروریستی آنها قرار گرفته اند، یا اعراب و خلق های دیگر. از دید آنها هر کسی غیر از خود داعش، دشمن است و خودگردانی جزیره در شمال سوریه، آماده است تا از آوارگان عرب عراق و آوارگان کُرد اقلیم کردستان عراق پیشوازی کرده و حضور آنها را در منطقه ی خود پذیرا شود.
حسو در پایان، مقطع سیاسی کنونی را یک برهه ی تاریخی حساس دانسته و بر ضرورت وحدت و انسجام همه ی احزای و جریانات کُردی تاکید کرد.
 
کد مطلب: 64365  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۳/۲۱  |  ساعت: ۱۱ : ۱۴

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *