خانه / فرهنگی / نشست بررسی قیام امام حسین(ع) از دیدگاه اهل سنت در دانشگاه کردستان/عکس

نشست بررسی قیام امام حسین(ع) از دیدگاه اهل سنت در دانشگاه کردستان/عکس

اگر حادثه و قیام امام حسین(ع) نبود اصول و مبانی اسلام که به دست پیامبر مکرم اسلام بنیانگذاری شده بود از دست میرفت.

نشست بررسی قیام امام حسین(ع) از دیدگاه اهل سنت با حضور حاجی ماموستا مدرسی از علمای برجسته اهل سنت در دانشگاه کردستان برگزار شد.
 
به گزارش کردنور ،در این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمد علی شیخ الاسلام مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان کردستان اظهار داشت: امام حسین مانند دریایی است که هر کسی به آن نگاه کند عظمت و جایگاه رفیع آن را متوجه میشود و اگر غواصی باشد که بتواند در عمق دریا غواضی کند با زیبای های عمیق دریا به گونه ای مواجه میشود که هیچ عقلی توان دریافت آن را ندارد.
 
وی گفت: پيامبرگرامي اسلام (ص) درباره امام حسين(ع) مي فرمايد: حسين مني و انا من حسين،  پس براساس این حدیث حقيقت وجودي امام حسين (ع) همان حقيقت وجودي پيامبر(ص) است و امام حسين (ع) همان نقش را درهستي ايفا مي كند كه پيامبر(ص) ايفا مي كند و تنها تفاوت دردوره زماني است
 
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان کردستان تاکید کرد: اگر انسان بتواند به ویژگی هایی که حسین بن علی (ع) دست یافته است نزدیک شود قطعا از فضایلی بهرمندی خواهد کرد که دیگران توان دریافت آن را ندارند.
 
در ادامه این مراسم حاجی ماموستا محمود مدرسی امام جمعه فقید روستای نگل خواستار نزدیک شدن دو نهاد دانشگاه و حوزه شد و گفت: دانشگاهیان با فراگیری علوم اسلامی و ایجاد روح زهد و تقوا می توانند در راه ایجاد محیطی آماده که به تربیت متخصصان همت می گمارد، تلاش کنند و همچنین حوزویان باید به علوم روز مسلط شوند و از این راه در راه تبلیغ معارف الهی، گام بردارند.
 
وی ادامه داد: حوزه و دانشگاه با توجه به رسالتی که بر دوش دارند، به منزله دو بال علم و فرهنگ هستند که نبود هر یک می تواند موجب ناکارآمدی نسبی دیگری شود؛ چرا که حوزه و دانشگاه مکمّل یکدیگرند؛ بدین معنا که کارکرد هر کدام می تواند به افزایش توان مندی دیگری بینجامد.
 
وی در ادامه به قیام امام حسین در دشت کربلا اشاره کرد و گفت: اگر حادثه و قیام امام حسین(ع) نبود اصول و مبانی اسلام که به دست پیامبر مکرم اسلام بنیانگذاری شده بود از دست میرفت.
 
امام جمعه روستای نگل افزود: قیام امام حسین(ع) درسی برای مومنان است که یاد بگیرند نباید در مقابل هیچ ظلم و زوری تسلیم و خاموش شوند و مرگ با عزت را به زندگی با ذلت ترجیح دهند.
 
وی هدف از بازگو کردن داستان و سرگذشت گذشتگان مثل سرگذشت امام حسیین(ع) را درس عبرت گرفتن دانست و گفت: واقعه کربلا به آیندگان اموخت که هیچگاه در مقابل ظالم تسلیم نشوند.
حاجی ماموستا مدرسی گفت: کسانی  که در رکاب امام حسین جان فدا کردند و بستر سرخ شهادت را بر بستر نرم و گرم عافیت طلبی ترجیح دادند، همواره نامشان با عزّت قرین است و یاد حماسه ها و جانفشانیهایشان درس شهامت و مقاومت را به ملّتها در طول تاریخ داده و می دهد.

شناسه خبر : 4089

این خبر رو هم ببینید

مصاحبه خواندنی رهبر انقلاب درباره شخصیت دکتر شریعتی

۲۹ خرداد ماه مصادف است با سالگرد درگذشت دکتر علی شریعتی از متفکران نام آشنای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =