نشست خبری شورای اصلاح طلبان کردستان: همدلی و وحدت نیاز ضروری کردستان/لزوم پایبندی نمایندگان به وعده ها

سنندج – سه عضو هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستان وحدت و همدلی را یکی از نیازهای کنونی در این استان عنوان کرده و بر آمادگی خود برای همکاری با نمایندگان مردم کردستان تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین عباس‌آبادی، مسعود الماسی و رمضان یوسفی سه عضو هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستانی شامگاه جمعه در یک نشست خبری به سوالات خبرنگاران رسانه های جمعی این استان پاسخ دادند.
در جریان برگزاری این نشست علاوه بر تحلیل و بررسی وضعیت انتخابات مجلس شورای اسلامی، از آمادگی جریان اصلاح طلب کردستان برای همکاری با اعضای مجمع نمایندگان کردستان برای خدمت بهتر به مردم این استان خبر دادند.
مسعود الماسی در ابتدای این نشست خبری عنوان کرد: من عقیده دارم که در جریان برگزاری این انتخابات هیچکدام از افراد پیروز در شش حوزه انتخابیه کردستان گفتمان مخالفت با دولت را نداشتند و این یک موفقیت برای حامیان دولت به شمار می رود.
وی با بیان اینکه ما معقتد به تشکیل مجلس یک دست نیستیم، ادامه داد: بدون شک تشکیل مجلسی با حضور تمامی گروه ها و جریان های سیاسی می تواند در راستای توسعه کشور مفید باشد و به همین دلیل ما خیلی خوشحالیم که از طیف های مختلف سیاسی در کشور نماینده حضور دارد.
عضو هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستان بیان کرد: خوشبختانه اکثریت مجلس با طیف اصلاح طلب و حامیان دولت است و به همین دلیل افراد مستقل نیز گرایش زیادی به حضور در طیف حامیان دولت خواهند داشت.
وی در پاسخ به این سوال که دلیل حمایت اصلاح طلبان از کاندیداهایی که قبلا از سوی همین دولت از پست های مدیریتی برکنار شده بودند، بیان کرد: در فضای سیاسی کشور جبهه بندی های سیاسی تغییر پیدا کرده اند و یکی از ویژگی های این عرصه در حال حاضر حاکم شدن گفتمان اعتدال است.
الماسی با اشاره به لزوم توجه جدی مجلس دهم به مطالبات مردم، افزود: انتظار می رود که در این فضای ایجاد شده زمینه برای کمک به توسعه استان کردستان فراهم شود و به همین دلیل در این شرایط وحدت و همدلی یکی از نیازهای لازم و ضروری به شمار می رود.

حسین عباس آبادی دیگر عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستانی هم در این نشست خبری عنوان کرد: همدلی و وحدت بین تمامی افراد فعال در سطح استان در شرایط فعلی ضروری است و در همین راستا من ضمن تبریک به شش فرد پیروز و در انتخابات مجلس دهم در استان کردستان آمادگی خود را برای همکاری با آنها اعلام می کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که دلیل اینکه تمامی افراد شاخص اصلاح طلب از کاندیداهای شورا حمایت نکردند، گفت: هر جریان سیاسی ریزش و رویشی دارد ضمن اینکه به هر حال این افراد به صورت فردی حرکت کرده و این یک امر طبیعی است.
وی گفت: فضای رقابت های انتخابات به پایان رسیده است ما آمادگی داریم که برای کمک به توسعه استان کردستان در تمامی حوزه ها حتی با دوستان اصولگرا نیز همکاری و تعامل داشته باشیم، چرا که در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با جریان اصولگرا هم منافع مشترکی داریم و بهتر این است که برای کمک به کردستان همگرایی ایجاد شود.
عباس آبادی ادامه داد: تمامی شواهد نشان دهنده موفقیت مجلس دهم است و نشانه این مهم هم حاکم شدن فضای عقلانیت و اعتدال در مقابل افراط گرایی است و در همین راستا موفقیت مجلس می تواند زمینه را برای موفقیت بیشتر دولت فراهم کند.
رمضان یوسفی دیگر عضو هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستانی نیز در این نشست خبری عنوان کرد: شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستان یک جریان ددولتی نیست ولی در شرایط فعلی حامی دولت است و به همین دلیل فعالیت های این جریان جدای از فعالیت ها و برنامه های دولت است.
وی گفت: جریان اصلاحا جریان به دنبال جذب حداکثری است و در این راستا تلاش می شود که حداقل ریزش ها را داشته باشد و به همیم دلیل دو اصل مهم شفافیت و خودارزیابی در راس فعالیت های ما در کردستان قرار دارند.
وی به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: یکی از انتظارات به حق مردم و حتی جریان های سیاسی از نمایندگان این است که آنها به شعارهای خود توجه جدی داشته باشند و برای تحقق این وعده ها تلاش کنند.
عضو هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستان یادآور شد: توسعه کردستان و کمک به رفع مشکلات مردم دیگر اولویت اصلی نمایندگان باید باشد و در همین راستا ما آمادگی داریم که هر شش منتخب مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی را مورد حمایت خود قرار دهیم.
وی با بیان اینکه تلاش تمامی ما برای بهبود فضای جامعه و توسعه این کشور است، بیان کرد: انتظار می رود که در سایه تشکیل مجلسی قوی و توانمند و همراه با دولت تمامی مشکلات رفع شده و کشور به سمت تعالی و پیشرفت بهتری حرکت کند.

شناسهٔ خبر: 3617967 – شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۰۸:۴۱
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *