خانه / جریانات تکفیری / نشست شناخت تکفیر و جریان های تکفیری ؛ در پژوهشگاه مطالعات تقریبی

نشست شناخت تکفیر و جریان های تکفیری ؛ در پژوهشگاه مطالعات تقریبی

نشست شناخت تکفیر و جریانهای تکفیری ؛ دوشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر علیزاده موسوی و مدیران گروههای علمی پژوهشگاه مطالعات تقریبی در قم برگزار شد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین علیزاده موسوی دبیرعلمی همایش مبارزه با جریان های تکفیری در گزارشی مفصل از پیشینه و تاریخچه جریانهای تکفیری گفت: امروزه تنوع عجیبی در گروههای تکفیری دیده می شود از بوکوحرام گرفته تا داعش و جبهه النصره و …. که هر کدام با تفسیری خاص شکل گرفته و به پیکره اسلام ضربه وارد می کنند .
 
دکتر علیزاده افزود: متاسفانه ما در ایران  هنوز نتوانسته ایم کاری کارشناسانه و کاربردی در زمینه مبارزه با این گرو ها انجام دهیم و بیشتر به مباحث نظری و تئوری پرداخته شده است .
 
دبیر علمی همایش مبارزه با جریان های تکفیری با اشاره به نیاز همکاری تمام نهاد ها در امر مبارزه فکری با گروه های تکفیری گفت : ما در این حوزه به همکاری تمام نهادها برای آسیب شناسی دقیق و شناسایی خواستگاه های فکری و اعتقادی این جریان ها نیاز داریم  .
وی گفت : امروزه دشمن تکفیری درحوزه های علمی و رسانه ای فعالیت های وسیعی انجام می دهد و با  شبکه های ماهواره ای و مجلات متعدد در حال ترویج تفکر خود است.
 
رئیس پژوهشکده حج تصریح کرد: امروزه جریان های تکفیری کانون علمی ندارند و به جای رهبران مذهبی، رهبران جهادی هدایت این گروهها را در دست دارند و همین موضوع راه گفتگو با این گروهها را سخت تر می کند.
 
همچنین در پایان جلسه مدیران گرو های علمی پژوهشگاه سوالات و پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح کردند .

شناسه خبر : 3269

این خبر رو هم ببینید

گفتاری درباره اسلام و فتنه تکفیر علیرضا سبحانی

یک پژوهشگر حوزه علمیه قم، با بیان اینکه تکفیری‌ها بر پیکره اسلام ضربه وارد می‌کنند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 8 =