خانه / سیاسی / نظام اداري به شيوه کنوني به بنيان نظام آسيب مي‌زند

نظام اداري به شيوه کنوني به بنيان نظام آسيب مي‌زند

جهانگيري با بيان اينکه «مشکلات زيادي در نظام اداري کشور ايجاد شده است»، خواستار اصلاح اشتباه‌هاي گذشته در ساختارها، منابع انساني و اتکاي بيشتر به فناوري‌هاي نوين در اداره دستگاه‌هاي دولتي شد.

به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري با اشاره به ابلاغ سياست‌هاي کلي رهبر معظم انقلاب درباره تحول اداري، بر اتخاذ تصميمات جدي براي تحول در نظام اداري کشور تاکيد کرد.
جهانگيري با بيان اينکه «مشکلات زيادي در نظام اداري کشور ايجاد شده است»، خواستار اصلاح اشتباه‌هاي گذشته در ساختارها، منابع انساني و اتکاي بيشتر به فناوري‌هاي نوين در اداره دستگاه‌هاي دولتي شد.
وي خطاب به اعضاي شوراي‌عالي اداري اظهار کرد: ما از طرف ملت مسوول هستيم تا نظام اداري کشور را به مسير اصلي آن بازگردانيم، هرچند اين تصميم پرهزينه باشد. زيرا حرکت به شيوه کنوني به بنيان نظام و کشور آسيب وارد مي‌کند. جهانگيري ادامه داد: اعضاي شوراي‌عالي اداري بايد در تدوين نقشه راه اصلاح نظام اداري کشور نهايت جديت و عقلانيت را به کار بگيرند و دولت نيز با تمام توان از اين طرح حمايت خواهد کرد تا سال ۱۳۹۳ سرآغاز اصلاحاتي باشد که مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.
پيش‌از سخنان معاون اول رئيس‌جمهور، عسگري آزاد جانشين معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور، گزارشي از تاريخچه، وظايف و مصوبات شوراي عالي اداري ارائه کرد. وي با اشاره به اصلاحات انجام شده در ساختارها و نظام اداري کشور طي سال‌هاي گذشته، تغييرات بي‌سابقه ترکيب نيروي انساني بويژه در سال‌هاي اخير را تشريح کرد. دراين جلسه جانشين معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور با تأکيد بر سياست‌هاي ابلاغ شده از سوي رهبر معظم انقلاب در خصوص تحول نظام اداري کشور، از تدوين نقشه راه اصلاح نظام اداري براي انجام اصلاحات در ساختارها، منابع انساني و فناوري‌ها خبر داد.

شناسه خبر : 19529

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 19 =