خانه / اجتماعی / نظر اسراییل درباره اوضاع موصل ،خواب های داعش برای ایران

نظر اسراییل درباره اوضاع موصل ،خواب های داعش برای ایران

پایگاه تحلیلی دبکا یک روز پس از یورش تروریست های تکفیری داعش به موصل، در مقاله ای با تیتر پرهیجان “پیشروی بی امان القاعده در عراق”، دیدگاه رژیم صهیونیستی در این باره را منتشر کرد و به تکفیری ها پیام داد، مرزهای ایران و شهرهای جنوبی را تهدید کنند.

پایگاه صهیونیستی دبکا، در مقاله ای تحلیلی، نظر رژیم صهیونیستی درباره حمله تروریست ها به موصل را منتشر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه تحلیلی دبکا یک روز پس از یورش تروریست های تکفیری داعش به موصل، در مقاله ای با تیتر پرهیجان “القاعده اینک ۳۸ هزار کیلومتر مربع از عراق را در اختیار دارد” و نیز”پیشروی بی امان القاعده در عراق”، دیدگاه رژیم صهیونیستی در این باره را منتشر کرد. در این مقاله آمده است؛ پس از موصل، اینک القاعده ۳۸ هزار کیلومتر مربع از خاک عراق را زیر سلطه نظامی خود دارد. پیشروی بی امان القاعده در عراق پس از اشغال شهر نفتی موصل در شمال عراق، دولت اسلامی عراق و شام ISIS شاخه القاعده در منطقه، که با پیشروی در استان نینوا رخ داد، اکنون منطقه تحت سلطه آنها به ۳۸۰۰۰ کیلومتر مربع وسعیت یافته است. یعنی یک دهم از خاک عراق و سرزمینی به اندازه کشور پرتغال، با ۳ و نیم میلیون نفر جمعیت، چیزی در حدود ده درصد از جمعیت کل عراق. همچنین، آنها مقادیر زیادی تجهیزات و تسلیحات از ارتش عراق به غنیمت گرفته اند، بطوری که تنها چند ساعت پس از ورود به موصل، کاروان های خودروهای زرهی آنها با بیش از ۲۶۰ خودرو نظامی درحال خروج از شهر بودند. شخصیت های نزدیک به دولت عراق از مردم خواستند با به دست گرفتن سلاح با حمله القاعده مقابله کنند، اما پاسخی که دریافت کردند ناامید کننده بود. مردم آن مناطق، بویژه شهرهای شمالی حاضر نیستند با القاعده بجنگند و ترجیح می دهند، پشت به آنها باشند. این روزها در جاده های منطقه خودمختار کردستان، بویژه در اربیل ایستگاه های کمک به مردم درحال خروج، فراوان دیده می شود. موصل سومین شهرستان عراق بعد از بغداد و بصره با جمعیتی حدود دو میلیون نفر است. منابع نظامی ما گزارش می دهند که بسیاری از ساختمان ها و به ویژه پادگان و تجهیزات نظامی عراق به آتش کشیده شده و صدها سرباز صدها نیروی ارتش عراق، پس در دریافت دستور عقب نشینی، با لباس شخصی، همراه با مردمی که حاضر به مقابله نشدند، از شهر خارج شدند، اما خودروهای آنها به دست مهاجمان افتاد و برخی از آنها هنوز در حال سوختن هستند. سقوط موصل، با تلفات سنگین، بدترین فاجعه برای ارتش عراق است که از بیش از یک سال پیش، با رنج و سختی تلاش می کند با تاخت و تاز القاعده در این کشور مقابله کند.  ISIS هم اکنون کنترل دو استان عمده عراق را در دست دارد. آنها با تصرف فلوجه در اوائل امسال، بر بخش های الرمادی و تکریت مسلط شدند و اکنون  استان های شرقی نزدیک مرز ایران را به زیر سلطه خود در آورده اند.

شناسه خبر : 8893

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =