خانه / فرهنگی / نقاشی عروسی مناطق کرد نشین دانش آموز مهابادی جهانی شد

نقاشی عروسی مناطق کرد نشین دانش آموز مهابادی جهانی شد

دانش آموز مهابادی در پانزدهمین دوره مسابقه بین المللی نقاشیˈ نوا زاگوراˈ در کشور بلغارستان، موفق به دریافت دیپلم افتخار شد

شیلر غفورملایی ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانش آموز موفق که ˈپریا پسواه ایˈ نام دارد و از اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک مهاباد است ،موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.
 
مسوول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهاباد گفت: این دانش آموز در نقاشی خود آیین عروسی در مناطق کردنشین را به تصویر کشیده و از لباس های محلی کردی و آداب و سنن این مناطق بهره گرفته بود .
 
غفور ملایی اضافه کرد: این مسابقات با حضور دانش آموزانی از ۲۸ کشور جهان و با شرکت بیش از دو هزار و۶۵۰ اثر از کودکان کشورهای مختلف جهان برگزار شد، که از ایران نیز آثار ۶۱ نفر از اعضای کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان های مختلف کشور جواز حضور در این مسابقات پیدا کرده بودند.
 
وی اظهار داشت: این دانش آموز موفق مهابادی هم اکنون در پایه ششم ابتدایی مدرسه دکترعبدالرحمان شافعی این شهر در حال تحصیل است.
 
وی یادآور شد: روز گذشتهˈ شنبهˈ نیز در آیینی با حضور اعضا و مسوولان کانون پرورش فکری شماره یک مهاباد از موفقیت این دانش آموز مهابادی تقدیر شد.

شناسه خبر : 10347

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 17 =