نقاشی عروسی مناطق کرد نشین دانش آموز مهابادی جهانی شد

دانش آموز مهابادی در پانزدهمین دوره مسابقه بین المللی نقاشیˈ نوا زاگوراˈ در کشور بلغارستان، موفق به دریافت دیپلم افتخار شد

شیلر غفورملایی ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانش آموز موفق که ˈپریا پسواه ایˈ نام دارد و از اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک مهاباد است ،موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.
 
مسوول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهاباد گفت: این دانش آموز در نقاشی خود آیین عروسی در مناطق کردنشین را به تصویر کشیده و از لباس های محلی کردی و آداب و سنن این مناطق بهره گرفته بود .
 
غفور ملایی اضافه کرد: این مسابقات با حضور دانش آموزانی از 28 کشور جهان و با شرکت بیش از دو هزار و650 اثر از کودکان کشورهای مختلف جهان برگزار شد، که از ایران نیز آثار 61 نفر از اعضای کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان های مختلف کشور جواز حضور در این مسابقات پیدا کرده بودند.
 
وی اظهار داشت: این دانش آموز موفق مهابادی هم اکنون در پایه ششم ابتدایی مدرسه دکترعبدالرحمان شافعی این شهر در حال تحصیل است.
 
وی یادآور شد: روز گذشتهˈ شنبهˈ نیز در آیینی با حضور اعضا و مسوولان کانون پرورش فکری شماره یک مهاباد از موفقیت این دانش آموز مهابادی تقدیر شد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *