خانه / سیاسی / نقوی حسینی در گفت‌و‌گو با فارس: آمریکایی‌ها مانع اصلی بر سر راه مذاکرات هستند/ درخواست از وزارت خارجه برای تذکر به ۱+۵

نقوی حسینی در گفت‌و‌گو با فارس: آمریکایی‌ها مانع اصلی بر سر راه مذاکرات هستند/ درخواست از وزارت خارجه برای تذکر به ۱+۵

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی‌ها مانع اصلی بر سر راه توافق هستند و وزارت امور خارجه باید به ۱+۵ در مورد عدم پایبندی آمریکا به توافق تذکر دهد.

آمریکایی‌ها مانع اصلی بر سر راه مذاکرات هستند/ درخواست از وزارت خارجه برای تذکر به ۱+۵
سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی آمریکا گفت: همانطور که پیش‌بینی می‌شد آمریکایی‌ها مانع اصلی بر سر راه به نتیجه رسیدن مذاکرات هستند و زیاده‌ طلبی‌های آمریکایی‌ها و اقدامات آنها در جهت مخالف با توافق ژنو از این جمله است.
وی افزود : پس از توافق ژنو اعضای ۵‌+‌1 نباید به طور انفرادی یا جمعی دست به تحریم بزنند اما ما شاهد هستیم که این توافق بارها زا سوی آمریکا نقض شده است .
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: از آمریکایی‌ها بیش از این هم نمی‌توان انتظار داشت، آنهاسیاستی دوگانه دارند ، صراحتا دروغ گرفته و بر خلاف توافق عمل می‌کنند.
نقوی خاطرنشان کرد : رهبر معظم انقلاب در ابتدای مذاکرات عنوان کردند که آمریکایی‌ها عهدشکن هستند و امروز این تعبیر مقام معظم رهبری به همگان ثابت شد .
وی افزود : ۵‌+‌1 باید اختلاف اعضای خود را حل کند، نباید پس از مدتها مذاکره امروز شاهد عهدشکنی آنها باشیم و وزارت امور خارجه نیز باید در این ارتباط با ۵‌+‌1 اخطار دهد .

شناسه خبر : 18019

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 7 =