خانه / اجتماعی / نماينده ولي فقيه در ديدار با مديران عامل صنعت آب و برق استان كردستان:  اسراف در مصرف آب و برق تجاوز به حق ديگران است  

نماينده ولي فقيه در ديدار با مديران عامل صنعت آب و برق استان كردستان:  اسراف در مصرف آب و برق تجاوز به حق ديگران است  

        نماينده ولي فقيه در استان كردستان در ديدار مديران صنعت آب و برق استان با اشاره به برخي آيات و احاديث در زمينه لزوم صرفه جويي، اسراف و زياده روي در مصرف را مصداق تجاوز به حقوق ديگران دانست و برجلوگيري از تداوم اين پديده در جامعه تاكيد نمودند.
 

حجت الالسلام والمسلمين حسيني شاهرودي گفت: مصرف بيش از حد و زياده روي در مصرف آب و برق از سوي هر شخص، مقام و دستگاهي باشد باعث تضييع حقوق مردم مي شود و از اين رو دستگاه هاي ذي ربط بايد به نحو مقتصي مانع بروز اين موضوع در جامعه شوند.
وي با اشاره به آيات و احاديث در زمينه توصيه به صرفه جويي تاكيد كرد: خداوند به اندازه انسانها و ساير مخلوقات در عالم نعمت هاي خدادي از جمله آب قرار داده است اما انسانها با مديريت ناصحيح باعث تضييع اين نعمت ها مي شوند و همين كفران نعمت موجب كاهش نعمتها و خشكسالي هاي مختلف شده است.
حجت الاسلام و المسلمين حسيني شاهرودي درادامه با بيان اينكه تنها صرفه جويي از سوي مردم جهت مديريت آب و برق كافي نيست افزود: با اتخاذ روش هاي نوين در انتقال و توزيع آب و برق  مي توان به مقدار زياد  از هدر رفت منابع جلوگيري كرد.
وي افزود: امروزه در كشورهاي پيشرفته استفاده از انرژي هاي نوين به يك فرهنگ عمومي  تبديل شده است و در كشور ما نيز بايد گرايش به همين سمت باشد و استفاده  از انرژي خورشيدي در ساخت و ساز هاي جديد در دستور كار قرار گيرد  كه خوشبختانه قدم هاي اوليه در استان در اين زمينه برداشته شده است و بايد مردم و ادارات دولتي نيز به  مشاركت فراخوانده شوند.
نماينده ولي فقيه در استان در پايان ضمن تشكر از زحمات شركت هاي صنعت آب و برق آمادگي خود را جهت كمك در زمينه فرهنگ سازي در صرفه جويي مصرف از طريق مساجد و ائمه جماعات اعلام كرد.

شناسه خبر : 8519

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یازده =