نماينده ولی فقيه در كردستان: وحدت و همبستگی از تاكيدات موكد قرآن کریم است

سنندج- نماينده ولی فقيه در استان كردستان گفت: وحدت و همبستگی از تاکیدات موکد قرآن است و به همین دلیل همه ما باید در این مسیر حرکت کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان آيت ‌الله سيد محمد حسينی ‌شاهرودی روز سه شنبه در مراسم اختتاميه سومين دوره مسابقات قرآنی طلاب و روحانيون اهل سنت كشور اظهار داشت: امنيت و وحدت دو نعمت بزرگ در كشور ما است كه وحدت و همبستگی از تاكيدات موكد قرآن است و امنيت مسلمانان در سايه وحدت ميسر می شود.
وی افزود: همنشينی با قرآن و بهره گيری از دستورات اين كتاب هدايت بركات زيادی در زندگی ما دارد كه آرامش و اطمينان قلبی از مهمترين بركات همنشينی با قرآن است.
نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد:همنشينی با قرآن و قرآنيان مايه فخر و مباهات است حتی اگر اين همنشينی برای لحظاتی كوتاه باشد.
آيت ‌الله ‌شاهرودی یادآور شد: قرآن تكيه گاه بزرگ و مطمئن مسلمان است و در اين دنيای هزار رنگ و طوفان زده كه همه استعمارگران چشم طمع به كشورهای مسلمان دوخته اند قرآن تكيه گاه بزرگ و مطمئن مسلمانان است.
وی ادامه داد: همه اموری كه بشر به آن نياز دارد و به هدايت بشر ختم می شود در قرآن بيان شده و قرآن بهترين طريق هدايت بشر را مشخص در خود دارد.
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نياز مبرم همه مسلمانان در كليه زمينه ها به قرآن كاملا واضح است و اگر كشور ما در مسائل امنيتی و سياسی و همه حوزه ها موفقيت هايی داشته در سايه قرآن و به بركت عمل به دستورات اين كتاب هدايت است.
آيت ‌الله ‌شاهرودی اظهار داشت: در زمان هجوم خاموش فتنه ها و مشكلات داخلی و خارجی بايد به سراغ قرآن برويم كه صراط مستقيم هدايت در آن مشخص شده است.
وی افزود: قرآن بر پايه علم و حكمت بنا شده و آدمی با هدايت اين كتاب حكيم می تواند به سعادت و قرب الهی برسد.
نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: يكی از اعجازهای بزرگ قرآن اين است كه غبار زمان آن را كهنه نمی كند و هر چه از پيشرفت علم و دانش بشری می گذرد جنبه های اعجاز اين كتاب الهی بهتر شناخته می شود.
آيت ‌الله ‌شاهرودی یادآور شد: قرآن آرامشی كه روح و روان بشری نيازمند آن است را به انسان هديه می دهد و همه رذايل اخلاقی را از انسان دور می كند.
وی ادامه داد: قرآن داروی شفا بخشی است كه قلب ها را شفا می دهد و غبار خستگی را از روح و روان بشريت می زدايد.
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حاملان مهمترين قرآن كسانی هستند كه مسئوليت توسعه و نشر فعاليت های قرآنی را بر عهده دارند و بيشترين مسئوليت در ترويج فرهنگ قرآنی بر عهده آنها است و همه در اين مسير بايد آنها را ياری كنند.
آيت الله شاهرودی گفت: نجات بشريت از ظلمت، از مهمترين فوايد قرآن است كه شامل همه انسان ها می شود و لذا قرآن كتابی فراگير و جامع است كه همه مسائل را در برمی گيرد.
وی افزود: هدايت قرآن همه رفتارهای انسان را در یک چهارچوب قرآنی زيبا قرار می دهد كه اگر انسان از قرآن تبعيت كند رحمت واسعه الهی شامل حال او می شود.
شناسهٔ خبر: 3655440 – سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۱۸:۴۹
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *