خانه / اجتماعی / نمایش دستاوردهای سربازان گمنام در سنندج/ انهدام گروه‌های تکفیری تا کشف مفاسد اقتصادی

نمایش دستاوردهای سربازان گمنام در سنندج/ انهدام گروه‌های تکفیری تا کشف مفاسد اقتصادی

نمایشگاه ۳۰ سال مجاهدت‌های خاموش در استان که در قالب غرفه های مختلفی برپا شده، بخشی از دستاوردها و فعالیت های اداره کل اطلاعات استان کردستان را در حوزه‌های مختلف از جمله برخورد با گروه های تکفیری، برخورد با مفساد اقتصادی و اقدامات جاسوسی دشمن اطلاعات مفیدی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد

سنندج – خبرگزاری مهر: همزمان با برگزاری برنامه‌های سی‌امین سالروز تاسیس وزارت اطلاعات در سطح کشور برنامه‌های مختلفی نیز در استان کردستان برگزار شد که یکی از برنامه‌های برگزار شده مربوط به برپایی نمایشگاهی از دستاوردها و اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در راستای تامین امنیت در تمامی بخش‌های استان بود.
 
نمایشگاه ۳۰ سال مجاهدت‌های خاموش در استان که در قالب غرفه های مختلفی برپا شده، بخشی از دستاوردها و فعالیت های اداره کل اطلاعات استان کردستان را در حوزه‌های مختلف از جمله برخورد با گروه های تکفیری، برخورد با مفساد اقتصادی و اقدامات جاسوسی دشمن اطلاعات مفیدی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.
 
در این نمایشگاه در غرفه اول که در خصوص اقدامات جاسوسی و تروریستی گروهک منافقین است بخشی از اقدامات این گروه و فرقه به نمایش گذاشته شده است که کارشناس حاضر در این غرفه به بیان جزئیاتی از اقدامات این گروه پرداخت.
 
وی در خصوص اقدامات جاسوسی صورت گرفته توسط منافقین گفت: منافقین از پوشش‌های مختلف استفاده می کنند تا با افراد صاحب نفوذ ارتباط برقرار کنند و به همین دلیل هوشیاری در این زمینه یکی از نیازهای اصلی و مهم است.
 
در این غرفه کیس‌های مختلفی که از سوی اداره کل اطلاعات کردستان کشف و با آنها برخورد شده بود نیز به نمایش گذاشته شده بودند که یکی از آنها مربوط به کیس هویت بود که منافقین فردی را در پوشش خبرنگار به کارگیری کرده و برای آنها جاسوسی می کرد.
 
غرفه بعدی در خصوص گروهک تروریستی کومله بود که در این غرفه نیز بخشی از تصاویری افراد وابسته به این گروهک به نمایش گذاشته شده بود و کارشناس مربوطه نیز به بیان اقدامات تروریستی صورت گرفته توسط افراد وابسته به کومله پرداخت.
 
غرفه فرق و ادیان نیز از دیگر بخش های این نمایشگاه بود که در آن اسنادی از فعالیت های سایر ادیان در استان کردستان به نمایش گذاشته شده بود که صحبت های کارشناس مربوط به این بخش در کنار تصاویر به نمایش گذاشته شده باعث تعجب بازدیدکنندگان می شد و آنها مدعی بودند که اصلا فکر نمی کردند در کردستان نیز فعالیت های در این بخش صورت گیرد.
 
غرفه گروهک دمکرات نیز در این نمایشگاه ضمن ارائه تصاویری از فعالیت های سرکردگان آن، جزئیاتی از آخرین اقدامات تروریستی توسط افراد وابسته به این گروه را به نمایش گذاشته بود.
 
فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در حوزه جعل مدارک تحصیلی در آموزش و پرورش و همچنین مراکز آموزش عالی در قالب غرفه ای با عنوان حوزه های آموزشی و پژوهشی به نمایش گذاشته شده بود که در این بخش نیز شماری از مدارک جعلی صادر شده و همچنین روند شناسایی و دستگیری افراد شاغل در این بخش نیز به نمایش گذاشته شده بود.
 
آسیب های فرهنگی دیگر بخش نمایشگاه ۳۰ سال مجاهدت های خاموش بود که در آن به اقدامات صورت گرفته از سوی ضد انقلاب در خصوص کمک به نشریات محلی به نمایش گذاشته شده بود و جزئیاتی از چگونگی فرار فردی به خارج از کشور که خود را خبرنگار معرفی کرده بود، نیز به نمایش گذاشته شده بود.
 
غرفه ضد جاسوسی نیز به بخشی از اقدامات سرویس ای جاسوسی بیگانه را که در استان کردستان انجام داده بودند و با هوشیاری سربازان گمنام در استان کشف شده بود، را به نمایش گذاشته بود و کارشناس مربوطه نیز توضیحاتی از آخرین دسیسه های دشمن برای فعالیت در حوزه جاسوسی را برای حاضران ارائه می کرد.
 
نمایش تصاویری از آخرین تیم های منهدم شده در کنار فعالیت های تروریستی از مهمترین بخش های غرفه گروهک تروریستی پژاک بود که البته در این غرفه شماری از اقدامات صورت گرفته برای شناسایی و برخورد با افراد وابسته به این گروهک تروریستی نیز به نمایش گذاشته شده بود.
 
مفاسد اقتصادی نیز دیگر بخش نمایشگاه دستاوردهای اداره کل اطلاعات استان کردستان بود که در آن به دو پرونده اخیر کشف شده در حوزه اختلاس ارزی اشاره شده بود و مسائلی کلی در خصوص این دو پرونده و همچنین روند شناسایی و دستگیری افراد مرتبط با آن به نمایش گذاشته شده بود.
 
جرائم سازمان یافته امنیتی نیز دیگر غرفه این نمایشگاه بود که در آن کارشناس مربوطه به بیان جزئیاتی از آخرین فعالیت های صورت گرفته در این بخش می پرداخت.
 
یکی از مهمترین غرفه های نمایشگاه ۳۰ سال مجاهدت های خاموش در استان کردستان، غرفه مربوط به گروه های تکفیری بود که این بخش با استقبال بیشتری از سوی بازدیدکنندگان قرار می گرفت و در آن جزئیاتی از شناسایی و انهدام گروه های تروریستی تکفیری در آن به نمایش گذاشته شده بود.
 
در این غرفه علاوه بر ارائه تصاویری از فعالیت گروه های تکفیری در استان کردستان، عکس شماری از افراد دستگیر شده مرتبط با این بخش نیز به نمایش گذاشته شده بود.
 
گروه های تروریستی توحید و جهاد کردستان، گروه انصار السنه، گروه تروریستی عثمان شفیق و در آخرین مورد افراد مرتبط با گروه تروریستی داعش که شهریور ماه سال جاری شناسایی ودستگیر  شده بودند نیز در این غرفه به نمایش گذاشته شده بود.
 
سه غرفه دیگر این نمایشگاه مربوط به پردازش اطلاعات، ستاد خبری و حراست کل بود که در این بخش نیز کارشناسان مربوطه به ارائه توضیحاتی برای بازدیدکنندگان می پرداختند.
 
همچنین در بخش جنبی، نمایشگاهی از پوسترهای مربوط به بخش های مختلف نیز به نمایش گذاشته شده بود و بخشی از فعالیت ها و اقدامات گروهک های تروریستی و همچنین فعالیت های خرابکارانه آنها به نمایش گذاشته شده بود.

شناسه خبر : 8325

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 1 =