خانه / سیاسی / نماینده آمریکا در سازمان ملل: تحریم‌ها علیه ایران سبب انزوای آمریکا می‌شود 

نماینده آمریکا در سازمان ملل: تحریم‌ها علیه ایران سبب انزوای آمریکا می‌شود 

نماینده آمریکا در سازمان ملل تصریح کرد: همچنان فرصت معقولی برای دستیابی به توافق با ایران وجود دارد و تحریم‌ها علیه ایران سبب انزوای آمریکا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از المیادین، “سامانتا پاور” گفت: هنوز امکان دستیابی به توافق با ایران وجود دارد، اما تحریم‌های جدید کنگره می‌تواند آینده توافق با تهران را به‌ شدت ضعیف کرده و به انزوای واشنگتن به‌ جای ایران منتهی گردد.
وی که در مرکز مک‌ کونل در دانشگاه “لویزویل” سخنرانی می‌کرد، افزود: برخی  اعضای کنگره معتقدند که  اکنون زمان افزایش تحریم‌ها علیه ایران است و استدلال را می‌کنند که این بهترین شیوه برای دستیابی به هدف متوقف کردن برنامه هسته‌ ای ایران است.
نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: ما در دولت معتقدیم که در زمان کنونی، افزایش تحریم‌ها ، تلاش‌ها برای رسیدن به هدف مشترک را تضعیف می‌کند.
وی افزود: اعمال تحریم‌های جدید، روند مذاکرات را که اکنون سبب توقف پیشرفت برنامه هسته‌ ای ایران شده  را کند یا  به شکست می کشاند. در این حالت ایران قادر خواهد بود که آمریکا را مقصر تخریب مذاکرات جلوه دهد و سبب شکست روند خواهد شد و ما فرصت حل صلح‌ آمیز چالش مهم امنیت ملی را از دست می‌دهیم.
این در حالیست که جان کری، وزیر خارجه آمریکا امروز( دوشنبه) گفت، وی به‌ همراه همتای ایرانی‌ اش در دیدار آتی خود در پی فراهم کردن زمینه لازم برای حصول پیشرفت بیشتر در مذاکرات هسته‌ ای ایران و گروه ۱+۵ هستند.
کری که برای دیدار با مقامات هندی در دهلی‌ نو به سر می‌برد به خبرنگاران گفت: “این دیدار اول، برای موشکافی کردن و دقت در مسائل و دوم، برای جهت‌ دهی مناسب به تیم‌های مذاکراتی‌ و در نهایت با امید به تسریع فرآیند مذاکرات برای حصول پیشرفتی بزرگتر است”.
 کری چهارشنبه در وین با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان دیدار می کند .
همچنین  در روزهای ٢٥ الی ٢٧ دی هیئت‌های مذاکره کننده ایرانی و آمریکایی در ژنو مذاکره دو جانبه خواهند داشت و ٢٨ دی نیز مذاکرات ایران و ١+٥ در سطح معاونان برگزار خواهد شد.

شناسه خبر : 16649

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 16 =