خانه / سیاسی / نماینده ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی: مذاکرات امیرعبدالهیان در عربستان موفقیت آمیز بود

نماینده ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی: مذاکرات امیرعبدالهیان در عربستان موفقیت آمیز بود

نماینده کشورمان در سازمان همکاری‌های اسلامی دیدار امیرعبداللهیان با سعود الفیصل را بسیار خوب و مثمرثمر توصیف کرد

۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ شهریور ساعت ۱۱:۱۲
نماینده ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی به خبرگزاری فرانسه گفته است مذاکرات معاون وزیر خارجه ایران و وزیر خارجه عربستان، «مثمر ثمر» بوده است.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «حمیدرضا دهقانی» نماینده ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی گفت: فرستاده تهران به عربستان، دیداری «مثمر ثمر» با «سعود الفصیل» وزیر خارجه عربستان داشته است.
«حسین امیر عبدالهیان» معاون وزیر خارجه ایران که به عربستان سفر کرده، پیشتر در گفتگو با خبرگزاری رویترز، دیدارش با وزیر خارجه عربستان را «مثبت و سازنده» توصیف کرده بود.
دهقانی نیز که در نشست روز سه‌شنبه حضور داشته، می‌گوید طرفین روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار داده و در مورد تحولات منطقه‌ای و «چالش‌های پیش روی منطقه نظیر افراط‌گرایی و تجاوز وحشیانه اسرائیل» به نوار غزه، گفت‌وگو کرده‌اند.
به گفته نماینده ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی، طرفین به ویژه در مورد اوضاع «عراق و راه‌های مقابله با افراط‌گرایی و تروریسم» صحبت کرده‌اند.
این اولین سفر رسمی یک مقام ارشد ایرانی به عربستان پس از روی کار آمدن دولت جدید ایران است. امیرعبدالهیان پیشتر نیز یک بار به عربستان سفر کرده بود، اما آن سفر تنها برای شرکت در نشست سازمان همکاری‌های اسلامی صورت گرفت. به گفته آقای دهقانی، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران قرار است در آینده به عربستان سفر کند. هنوز زمان این سفر مشخص نشده است.

شناسه خبر : 18099

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 11 =