نماینده رئیسی در امور اهل سنت: مشکل ازدواج و اشتغال جوانان در دولت «کار و کرامت»حل می شود

بوکان- نماینده حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در امور اهل سنت گفت: در دولت کار و کرامت با کمک سرمایه‌های داخلی، مشکلات کشور مانند مشکل اشتغال جوانان و ازدواج قابل حل است.

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی بعد از ظهر چهارشنبه در تجمع مردمی حامیان حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در شهرستان بوکان با اشاره به نقش مردم در شکل‌گیری ستادهای رئیسی اظهار کرد: این ستادها با هزینه و حضور مردم سرپا نگه‌داشته شده‌اند.
حجت الاسلام علم‌الهدی مهمترین برنامه حجت الاسلام رئیسی را حل مشکل اشتغال جوانان عنوان کرد و افزود: اگر این مشکل حل شود، به تبع آن مشکل ازدواج و مسکن جوانان نیز حل می‌شود که در دولت کار و کرامت با کمک سرمایه‌های داخلی می‌توانیم این مشکلات را حل کنیم.
معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اصل بانکداری از غرب گرفته‌شده‌است و بانکداری بدون ربا در کشور صرفاً یک ادعا است و مراکز تولیدی و صنعتی که از سیستم بانکی وام‌های کلان دریافت کرده‌اند، اکنون به‌علت مشکلات و وجود سود مرکب و سود  تأخیر قادر به بازپرداخت آن نیستند و  ضرورت دارد که این بانکداری اصلاح شود.
علم الهدی بیان کرد: مبالغی که مردم تحت عنوان سپرده‌های قرض الحسنه در اختیار بانک‌ها قرار داده‌اند، در اموری غیر از قرض الحسنه استفاده می‌شود که این امر بر خلاف شرع و قانون است و ضرورت دارد که این روند تغییر کند.
وی با اشاره به لزوم رفع تبعیض و شکاف طبقاتی و نیز مبارزه با اختلاس در کشور بیان کرد: ثروت و منابع کشور در اختیار طبقه محدودی از جامعه است و اکثر مردم از این ثروت بی‌بهره و به‌ نان شب محتاج هستند و در فقر به‌سر می‌برند.
حجت‌الاسلام علم‌ الهدی اظهار کرد: در دولت کار و کرامت ادعای معجزه نداریم و تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا به رفع مشکلات کشور بپردازیم.
وی ساز و کار پرداخت یارانه نقدی را بی‌هدف عنوان کرد و افزود: اگر یارانه‌ نقدی صرفاً به سه دهک پائین جامعه پرداخت شود، بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود و فاصله میان افراد فقیر و مرفه به حداقل می‌رسد.
حجت‌الاسلام علم الهدی با اشاره به ضرورت حمایت از اقشار آسیب پذیر و خانواده‌های بی‌سرپرست تاکید کرد: سازمان‌های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته‌ امداد امام خمینی(ره)   نتوانسته‌اند به‌طور مطلوب از خانواده‌های ضعیف حمایت کنند.
معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب بیان کرد: مطابق احکام اسلامی نباید شکم هیچ انسان یا حیوانی در کشورهای اسلامی خالی باشد و ضرورت دارد که مازاد نیاز به محرومین داده‌شود و در مصرف قناعت صورت بگیرد.
وی گفت: ارواح طیبه شهدا همواره ناظر بر حکومت جمهوری اسلامی است و مسئولین نباید به اسم خدمت، به مردم خیانت کنند و ما به افراد هیچ تعصبی نداریم و دست افراد خادم را می‌بوسیم.
معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: مأموریت این مجمع در کشور،   ارتباط با اهل سنت و به‌خصوص در مناطق مرزی ارتباطی بسیار وسیع و وثیق است و در این راستا دوره‌های آموزشی تقریب برای فرهنگیان این استان‌ها برگزار شده‌است.

شناسهٔ خبر: 3981602 – چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۲۲:۲۸

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *