خانه / دینی / نماینده رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان؛ حساسیت اقوام و مذاهب در انعکاس اخبار مراعات شود/ امروز حیات اجتماعی در گرو وحدت و اتحاد است

نماینده رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان؛ حساسیت اقوام و مذاهب در انعکاس اخبار مراعات شود/ امروز حیات اجتماعی در گرو وحدت و اتحاد است

آیت الله عباسعلی سلیمانی: حساسیت اقوام و مذاهب در مناطقی همچون استان سیستان و بلوچستان باید در انعکاس اخبار و گزارش های رسانه ها مراعات شود

تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۶
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در نشست صمیمی با مدیران، مسئولان و دست اندرکاران رسانه های ارتباط جمعی با موضوع نشر فرهنگ تقریب و همدلی درجامعه اظهار داشت: رسانه در دین اسلام از جایگاه بالا و خاصی برخوردار است تا حدی که در قرآن کریم از ۴۰ سوگند یادشده ۲ سوگند آن مربوط به قلم است.
وی افزود: سوره مبارکه  نباء در قرآن کریم مربوط به خبر و خبرگزاری است و وصف خبر را به خوبی مطرح کرده و اهمیت توجه به خبر را برای ما بازگو می کند.
 
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: موضوع خبر و خبرگزاری امری تفکیک ناپذیر در رسانه است و در استانی همچون سیستان و بلوچستان امانت قلم در اختیار رسانه ها است و باید از این فرصت بسیار گرانقدر در جهت منافع اسلام، نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه و شهید پرور کشور استفاده شود.
 
نماینده خبرگان رهبری در استان افزود: سیستان و بلوچستان دارای اقوام و مذاهب متعدد است که رسانه ها باید در ارائه اخبار حساسیت های قومی و مذهبی را در این زمینه مد نظر قرار دهند. علما و روحانیون شیعه و سنی نیز باید در چارچوب وحدت سخنرانی کنند تا دشمنان از موضوعات مطرح شده سوء استفاده نکنند.
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اصحاب رسانه باید از هر فرصتی برای عرضه خود و جایگاه و نقش رسانه ها استفاده کنند و رسانه ها می توانند از تریبون پایگاه مردمی نماز جمعه برای طرح مطالبات خود بهره مند شوند.
 
وی افزود: امروز حیات اجتماعی در گرو وحدت و اتحاد است و رسانه‌ها مکلفند درمسیر تحکیم وحدت و اتحاد در سیستان و بلوچستان بیش از پیش گام بردارند.
 
وی با اشاره به موفقیت دولت در پیشبرد مذاکرات هسته ای افزود: بعد از چند سال که نظام سلطه با همکاری کشورهای همراه خود به ایران فشار می‌آورد، پیروزی درمذاکرات هسته‌ای و برطرف شدن تحریم‌ها و بصیرت، بیداری و هوشمندی مردم، اهداف دشمن را نقش بر آب کرد.

شناسه خبر : 5419

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =