خانه / اجتماعی / نماینده رهبر انقلاب کردستان: بیمارستان تخصصی کوثر سنندج می تواند قطب گردشگری پزشکی در غرب کشور باشد

نماینده رهبر انقلاب کردستان: بیمارستان تخصصی کوثر سنندج می تواند قطب گردشگری پزشکی در غرب کشور باشد

سرویس کردستان-نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: یکی از امتیازات بهره برداری از بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کوثر سنندج ارائه خدمات سلامت به همه مردم غرب کشور است و این بیمارستان می تواند به کشورهای همجوار با غرب کشور نیز خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهد.

به گزارش کردپرس دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بررسی طرح نظام سلامت و همچنین بازدید از مراکز درمانی و افتتاح پروژه های پزشکی و درمانی امروز به استان کردستان سفر کرد و صبح امروز با حضور وی، معاونین او، نماینده رهبر انقلاب در کردستان، نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و جمع زیادی از مسؤلان استانی فاز اول بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کوثر سنندج به بهره برداری رسید
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در این مراسم یکی از امتیازات بهره برداری از بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کوثر سنندج را ارائه خدمات سلامت به همه مردم غرب کشور دانست و گفت: این بیمارستان می تواند قطب گردشگری پزشکی در غرب کشور باشد و به کشورهای همجوار با غرب کشور، نیز خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهد.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینی شاهرودی افزود:تلاش دکتر هاشمی در این سال ها باعث ارتقای سطح بهداشت و درمان کشور شده است و خوشبختانه استان کردستان هم از ارتقاء ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مستثنی نبوده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به سرعت عمل خوب و مناسب برای راه اندازی و افتتاح بیمارستان کوثر در سنندج، افزود: ساخت، راه اندازی و افتتاح به موقع این بیمارستان نشان از مدیریت جهادی است و نشان داد اگر بخواهیم می توانیم پروژه ها را با دقت ، با سرعت و کیفیت به اتمام برسانیم و این اقدام جهادی می تواند الگویی برای ما در راستای به ثمر رساندن اقدامات دیگر باشد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی با تاکید بر این که با مراقبت از سلامت، اصلاح سبک زندگی و توجه به درمان می توان عمر را طولانی تر کرد، گفت: در قرآن هم در همین خصوص سخن گفته شده است.
 وی بر لزوم ایجاد زمینه برای ارائه خدمات با کیفیت در حوزه بهداشت و درمان در کشور تاکید کرد و افزود: همچنین باید در حوزه آموزش پزشکی خوب عمل کنیم تا در حوزه سلامت کمبودی احساس نشود و به دیگران محتاج نشویم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: باید نگاهمان در حوزه سلامت و آموزش پزشکی به نحوی باشد که کشورهای دیگر به خدمات ما محتاج باشند .
حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی یکی از امتیازات بهره برداری از بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کوثر سنندج را ارائه خدمات سلامت به همه مردم غرب کشور دانست و گفت: این بیمارستان می تواند قطب گردشگری پزشکی در غرب کشور باشد و به کشورهای همجوار با غرب کشور نیز خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهد
اعزام تیمی پزشکی برای پیگیری علت مرگ مادر مریوانی به این شهر
دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به منظور بررسی طرح نظام سلامت و همچنین بازدید از مراکز درمانی و افتتاح پروژه های پزشکی و درمانی امروز به استان کردستان سفر کرد.
در مراسم افتتاح فاز اول بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کوثر سنندج در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال نامه مکتوب نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی مبنی بر بررسی و پیگیری دلیل مرگ مادر مریوانی از سوی وزارت یک تیم پزشکی از تهران به مریوان اعزام شده است.
دکتر قاضی‌زاده‌هاشمی افزود: نماینده مردم مریوان و سروآباد نامه‌ای مکتوب به بنده دادند که ما هم یک تیم پزشکی را برای برسی این موضوع به مریوان اعزام کردیم و این موضوع توسط این تیم بصورت ویژه بررسی خواهد شد و اگر مشخص شود قصور و کوتاهی پزشکی صورت گرفته برخورد خواهد شد.
گفتنی است یک زن باردار ۳۱ ساله مریوانی پس از مراجعه به بیمارستان بوعلی مریوان در روز پنج‌شنبه پنجم اسفند ماه و بستری شدن، صبح روز جمعه ۶ اسفند برای زایمان طبیعی آماده می‌شود، اما روز بعد عمل سزارین صورت می گیرد و شنبه ۷ اسفند به دلیل خونریزی شدید، تشنج فوت می‌کند.
‌نماینده مریوان و سروآباد در مجلس با اشاره به گفت‌وگوی خود با دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان درباره مرگ یک مادر باردار در بیمارستان مریوان، گفت: وزیر بهداشت و درمان قول مساعد داد فردا یک تیم ویژه بازرسی وزارت بهداشت از تهران برای رسیدگی به پرونده مرگ این مادر باردار سروآبادی به بیمارستان مریوان اعزام کند.
 
کدخبرنگار ۱۰۲۰۲
 
کد مطلب: ۱۲۴۹۴۳  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۲/۹  |  ساعت: ۱۲ : ۲۴

شناسه خبر : 6353

این خبر رو هم ببینید

جیغ گوشخراش گرانی زیر پوشت شهر

کیسه اش را اول پر کرده است و حالا مدام از اقلام درون آن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =