نماینده محترم ولی فقیه در کردستان: روحانیون با حضور در خط مقدم جبهه‌ها نقش مهمی در پیروزی جنگ ایفا کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در همایش ائمه جمعه و جماعات و اعضای شورای افتاء استان کردستان که با محوریت «نقش روحانیون در دفاع مقدس» و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: روحانیون در زمان دفاع مقدس پنج کار مهم انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: روحانیون در دوران دفاع مقدس مشوق بودند و در منبرها و سخنرانی‌ها مردم را به حضور در جبهه‌های حق علیه باطل تشویق می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: روحانیون در کنار تشویق، مبلغ بودند، یعنی فقط تشویق نمی‌کردند آنها با تبلیغ و بیان ضرورت جهاد در مقابل دشمنان بصیرت‌افزایی می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ هر گردان و حتی واحدهای خدمات‌رسان هم یک روحانی داشتند و منبر همیشه برقرار بود.

وی با بیان اینکه روحانیون در دوران هشت سال جنگ تحمیلی معلم بودند، گفت: یعنی به رزمندگان مطالب و نکات مختلفی از کتب دینی یاد می‌دادند و همواره در عرصه‌های مختلف پای کار بودند.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: روحانیون در عرصه جنگ تحمیلی شاهد بودند یعنی اینکه خودشان در خط مقدم حاضر و شاهد جنگ بودند و در صحنه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه مهمترین نقش روحانیون این بود که شهید شدند، گفت: علمای ما در دوران هشت سال دفاع مقدس ضمن تشویق، تبلیغ، تعلیم در خط مقدم حضور پیدا کردند و در جنگ با دشمنان به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: ۳ هزار و ۸۰۰ نفر از روحانیون در طول هشت سال جنگ تحمیلی و قبل از آن در مسیر دفاع و پیروزی از انقلاب به شهادت رسیدند.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *