خانه / فرهنگی / نماینده مردم بیجار، حسن‌آباد یاسوکند و بابارشانی در مجلس : مطرح کردن مشکلات جامعه در قالب هنر به رفع آنها کمک می‌کند .

نماینده مردم بیجار، حسن‌آباد یاسوکند و بابارشانی در مجلس : مطرح کردن مشکلات جامعه در قالب هنر به رفع آنها کمک می‌کند .

نماینده مردم بیجار، حسن‌آباد یاسوکند و بابارشانی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه هنر و به ویژه هنر تئاتر، گفت: مطرح کردن مشکلات جامعه در قالب هنر به رفع آنها کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، سیدمحمد بیاتیان امشب در حاشیه اجرای نمایش «اپراتور نوع چهارم» در محل مجتمع امیرنظام گروسی با بیان اینکه شهرستان بیجار سرشار از استعدادهای درخشان در زمینه هنر به ویژه هنر تئاتر است، بر فراهم کردن بسترهای مناسب برای ارتقای این هنر نمایشی و پرطرفدار تأکید کرد.
وی هنر را آیینه تمام‌نمای مسائل اجتماعی و بازگوکننده مسائل و معضلات اجتماعی بیان کرد و استفاده از هنرهای نمایشی را راهکاری مناسب و بهترین روش برای رفع مشکلات جامعه دانست.
به گفته بیاتیان، هنر نمایشی و هنرمندان تئاتر، زبان گویای جامعه و بازویی توانمند در راستای مطرح کردن مسائل اجتماعی در قالب هنرهای نمایشی هستند.
نماینده مردم بیجار، حسن‌آباد یاسوکند و بابارشانی در مجلس شورای اسلامی نقش هنرهای نمایشی به ویژه تئاتر در تبیین ارزش‌های والای زندگی اسلامی و فرهنگ ناب جامعه اسلامی کشورمان را بی‌بدیل عنوان کرد و گفت: هنرمندان عرصه‌های مختلف هنری هم نقش بسزایی در ترویج و تبیین فرهنگ و هنر اسلامی در بین اقشار مختلف جامعه دارند.
بیاتیان با تقدیر از تلاش‌های فعالان حوزه فرهنگ و هنر شهرستان بیجار در کسب عناوین مختلف در جشنواره‌ها و مسابقات استانی و کشوری، گفت: با توجه به اینکه هنر به ویژه هنر نمایشی و تئاتر مخاطبان بسیاری در بین آحاد جامعه از جمله قشر جوان و نوجوان دارد، می‌توان به عنوان فرصتی مغتنم از این ظرفیت در راستای توسعه فعالیت‌های معنوی و انتقال پیام‌ها تلاش کرد.
این مقام مسئول در ادامه خواستار حمایت تمامی مسئولان استانی و شهرستانی از هنر و جامعه هنری به ویژه هنر نمایشی تئاتر بیجار شد و گفت: مطمئنا حمایت‌های مختلف از جانب مسئولین انگیزه هنرمندان را برای ادامه کار مضاعف‌تر خواهد کرد.
نماینده مردم بیجار، حسن‌آباد یاسوکند و بابارشانی در مجلس شورای اسلامی در ادامه از تلاش در راستای ایجاد دبیرخانه جشنواره استانی تئاتر عروسکی در بیجار خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت و استعداد هنر تئاتر در شهرستان بیجار، استقرار این دبیرخانه کاری بجا و البته ضروری است.
به گفته وی، با توجه به حضور موفق نمایش «گرگ‌نامه» به کارگردانی یاسر هاشم‌زاده و کاری برجسته از هنرمندان بیجاری در جشنواره‌های داخلی و خارج از کشور از جمله اجرای این نمایش در چادر خیال در کشور تاجیکستان و همچنین وجود استعدادهای سرشار هنر تئاتر، شهرستان بیجار ظرفیت استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره استانی نمایش‌های عروسکی را داراست.
وی در پایان ضمن تقدیر از هنرمندان نمایش «اپراتور نوع چهارم» برای تلاش‌های بی‌وقفه و اجرای پسندیده آنها، با بیان اینکه آینده‌ای درخشان در انتظار جامعه هنری شهرستان بیجار است، بار دیگر خواستار حمایت همه جانبه مسئولان از هنرمندان و به ویژه هنر عرصه تئاتر این شهرستان شد.

شناسه خبر : 4753

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =