نماینده مردم سردشت و پیرانشهر :   سازمان منع سلاح های شیمیایی مانع نصب نماد قربانیان سردشت شده است

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی، گفت: این سازمان مانع تلاشهای دولت ایران برای نصب نماد قربانیان سردشت در این سازمان شده است.
 

 
” رسول خضری”، در نامه ای به مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی دریافت جایزه صلح نوبل را که حاصل تلاشهای سازمان منع سلاح های شیمیایی دانسته و آن را تبریک گفت و به دلیل حمایت های این سازمان از مصدومان شیمیایی از مسئولان آن قدردانی کرد.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در این نامه رونمایی نماد قربانیان شیمیایی شهر حلبچه که در آوریل 2014 در مقر این سازمان انجام شده را اقدامی پسندیده دانسته و از آن حمایت کرده است.
دکتر خضری در ادامه نامه خود به دبیر کل سازمان منع تسلیحات شیمیایی رفتار این سازمان در قبال قربانیان شیمیایی سردشت را مورد انتقاد قرار داده و نوشت: درحالی که سردشت اولین شهر قربانی سلاح های شیمیایی است، اما نه تنها در مقر سازمان منع سلاح های شیمیایی نمادی از این شهر وجود ندارد، بلکه در مقابل تلاشهای ایران برای نصب نماد قربانیان سردشت در این نهاد ممانعت به عمل آورده است.
دکتر خضری در پایان نامه خود به دبیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی ضمن ادای احترام به ایشان، ابراز امیدواری کرده است که تصمیمات و رفتارهای این سازمان به دور از تبعیض و سیاست زدگی باشد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *