خانه / سیاسی / نماینده مریوان از وجود تبعیض در بین گمرکات کشور خبر داد

نماینده مریوان از وجود تبعیض در بین گمرکات کشور خبر داد

عضو فراکسیون گمرک مجلس با اشاره به وجود تبعیض در گمرکات کشور گفت: اجازه واردات و صادرات کالاهای خاص تنها به برخی گمرکات داده می شود که این موضوع به کاهش بهره وری تعدادی از گمرکات منجر شده است

عضو فراکسیون گمرک مجلس با اشاره به وجود تبعیض در گمرکات کشور گفت: اجازه واردات و صادرات کالاهای خاص تنها به برخی گمرکات داده می شود که این موضوع به کاهش بهره وری تعدادی از گمرکات منجر شده است.
امید کریمیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره اولویت های کاری فراکسیون گمرک مجلس گفت: بر اساس ماده ۱۰۶ برنامه پنجم توسعه کشور باید ۳۰ درصد از گمرکات کم بازده و نیمه فعال کشور ادغام شود این در حالی است که تاکنون ۱۰ درصد از این گمرکات ساماندهی شده است.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نباید بین گمرکات کشور تبعیض قائل شد بطور مثال اجازه واردات و صادرات  کالاهای خاص تنها به برخی گمرکات داده می شود که این موضوع باعث شده بهره وری تعدادی از گمرکات پایین بیاید.
این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: تنها ۱۱ گمرک از ۱۶۲ گمرک کشور به سامانه های نوین ورود و خروج کالا تجهیز شده است بنابراین باید مسئولان تعادل و توازن را در ارائه خدمات بین تمامی گمرکات برقرار و گمرکات تمامی مناطق کشور را تجهیز کنند.
کریمیان ادامه داد: براساس اجرای ماده ۱۲ قانون گمرکی تکلیف شده که مدیریت واحد در اجرای تشریفات گمرکی اعمال شود این در حالی است که در حال حاضر موازی کاری در ادارات دولتی مانع از کارکرد مطلوب گمرک شده است.
وی گفت: علاوه بر تجهیز سخت افزاری گمرکات کشور باید مشکل کمبود نیروی انسانی در گمرک حل شود تا وضعیت گمرکات ارتقاء یابد.
عضو فراکسیون گمرک مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مقرر شده بود که طرح جامع گمرک نوین کشور از سال ۹۱ شروع شود که این طرح تاکنون اجرا نشده بنابراین یکی از موضوعاتی که در جلسه آتی فراکسیون پیگیری می شود انجام این مهم است./
 
کد مطلب: ۶۶۶۲۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۲۸  |  ساعت: ۹ : ۵۳

شناسه خبر : 18689

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =