خانه / اجتماعی / نماینده مهاباد خواهان تشکیل استان “کردستان شمالی” شد  

نماینده مهاباد خواهان تشکیل استان “کردستان شمالی” شد  

عثمان احمدی در نطق میان دستور خود خواستار تشکیل استان کردستان شمالی با مرکزیت مهاباد شد. نماینده مردم مهاباد در مجلس ایران با بیان اینکه رأی بالای ۸۰ درصدی اهالی کردنشین به روحانی رأی به اعتدال، اصلاح و میانه‌روی بود، اظهار داشت: این مسئله از سویی دیگر نشان اعتماد این مردم به نظام و در وجه سلبی نشان از نارضایتی و اعتراض به وضع موجود است.

احمدی ادامه داد: مردم مهاباد به عنوان شهروندان کرد در چارچوب قانون اساسی مطابات به حقی دارند که در شعارهای آقای روحانی متبلور بود که بعضی از آن‌ها مانند اصل ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی جامع عمل به خود نگرفته بود و امیدواریم این اصول اجرا شود.
وی با اشاره به تدوین منشور حقوق شهروندی توسط دولت، تصریح کرد: یکی از ابتکارات خوب دولت تدوین این منشور بود و امیدواریم که آن ضمانت اجرایی نیز به خود بگیرد و با اجرایش آیندگان احساس شهرونددرجه دوم نداشته باشند.نماینده مردم مهاباد، انتخاب سعادت به عنوان استاندار آزربایجان غربی را تبریک گفت و ادامه داد: ایشان یکی از مجرب‌ترین استانداران کشور هستند و انتظار دارم با توجه به نسبت جمعیتی از نخبگان کرد در مناصب استانی استفاده شود که تاکنون چنین عملی صورت نگرفته است.عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ایران در ادامه با اشاره به صحبت وزیرکشور مبنی بر اضافه کردن ۱۰ استان دیگر به تقسیمات کشوری خواستار تشکیل استان کردستان شمالی با مرکزیت مهاباد شد و افزود: مهاباد با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی و داشتن صداوسیمای مستقل از استان و همچنین قدمت تاریخی و منابع خوبی که دارد می‌تواند به عنوان یک استان مورد توجه قرار گیرد.
 

شناسه خبر : 9901

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =