خانه / سیاسی / نماینده ولی فقیه درکردستان: بخشش ۴۰۰ میلیارد تومانی سود بانکی در کردستان عین بی عدالتی است

نماینده ولی فقیه درکردستان: بخشش ۴۰۰ میلیارد تومانی سود بانکی در کردستان عین بی عدالتی است

سنندج- نماینده ولی فقیه درکردستان بخشش ۴۰۰ میلیارد تومانی تسهیلات و نرخ بهره توسط یکی از بانک های استان را بی عدالتی خواند.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی امروز در دیداربا مدیران و معاونین کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان که به مناسبت سالگرد تاسیس این نهاد مقدس انجام شد، گفت: در آیات و روایات فراوانی در دین مبین اسلام بر خدمت به محرومان و دستگیری نیازمندان تاکید شده است.
وی عنوان کرد: مسلمان ها باید در راستای ترویج فرهنگ دینی به رهبران الهی و اولیاءالله و انسان های ربانی کمک کنند و هم در زمینه بی نیاز کردن فقرا و نیازمندان تلاش کنند. وی با اشاره به اینکه فردی که دین اسلام را قبول کرده باید واجبات این دین الهی را انجام دهد، اظهارداشت: مسلمانی که زکات خود را در طول سال پرداخت نکند بدهکار نیازمندان می شود. نماینده ولی فقیه درکردستان کمک به نیازمندان را یکی از راه های ذخیره توشه آخرت خواند و بیان کرد: امام صادق (ع) می فرماید بهترین انسان ها، بخشنده ترین و بدترین آدماها هم بخیل ترین آنها هستند.
آیت الله  حسینی شاهرودی با بیان اینکه نیکی کردن به همنوعان نشان از خلوص ایمان دارد، ادامه داد: فرد مسلمان نباید نسبت به نیاز دیگران بی تفاوت باشد و حتی اگر خود به اندازه کافی توانایی یاری رساندن به مستمندان را ندارد می تواند در این زمینه واسطه شده و فقرا را به متمکنین جامعه معرفی کند.
وی با اشاره به اینکه نیکوکاران همواره مورد رحمت و محبت پروردگار قرار می گیرند، گفت: شیطان همواره به دنبال ایجاد فقرو فحشا در جامعه است و و شیطان صفتان تنها به فکر منافع خویش هستند و در جامعه ای که تعداد اینگونه افراد زیاد باشد توسعه شیطانی رخ می دهد.
وی با اشاره به اینکه در جوامع اسلامی باید توسعه رحمانی ایجاد شود، بیان کرد: توسعه رحمانی باید با عدالت همراه باشد و این فرق نظام اسلامی با شیطانی و سرمایه گذاری است. نماینده ولی فقیه درکردستان ادامه داد: در برنامه ششم توسعه کشور نگاه ویژه ای به محرومان و نیازمندان جامعه شده و بی شک وضعیت این قشر در سال های آینده با اجرایی شدن این برنامه بهبود پیدا می کند.
آیت الله حسینی شاهرودی عنوان کرد: بسیاری از کارها و برنامه های دولت هم چون پرداخت یارانه به کل جامعه اشتباه است و این مبلغ می بایستی تنها به قشر ضعیف و کم برخوردار تعلق می گرفت.
وی ایجاد اشتغال و درآمد مناسب برای فقرا و نیازمندان را از وظایف نظام و حاکمیت ذکر کرد و اظهارداشت: مسئولان باید در جوامع اسلامی مورد بازخواست و سوال در ارتباط با اقداماتی که برای اقشار ضعیف جامعه کردند، قرار گیرند.
وی بیان کرد: از دیگر طرح هایی که در کشورما به درستی اجرا نشده، طرح تحول نظام سلامت است که در این طرح درمان برای همه یکسان است در صورتیکه باید در چنین طرح هایی به صورت ویژه به نیازمندان توجه می شد.
‌ نماینده ولی فقیه درکردستان اضافه کرد: در استانی هم چون کردستان با وجود ظرفیت های فراوان موجود درآن، نباید یک نفر بیکار باشد و مسئولان باید از تمامی این ظرفیت ها به نحو احسن در راستای رفاه حال مردم استفاده کنند.
آیت الله حسینی شاهرودی  عنوان کرد: متاسفانه سوء استفاده های مالی در کشورما  انجام شده که در شان نظام اسلامی ما نبوده و نیست. وی بیان کرد: در کشوری هم چون چین مفسدان اقتصادی اعدام می شوند و این اقدام در کشور اسلامی ما هم بدون درنظرگرفتن اینکه طرف مقابل چه جایگاه و مقامی داشته باید به مردم معرفی شده و سپس اعدام شود.
وی اعلام کرد: در یکی از بانک های استان فردی با سوء استفاده ۴۰۰ میلیارد تومان تسیهلات و نرخ بهره ای را به فردی بخشیده است که با این اقدام خود حق مردم این استان را ضایع کرده است. نماینده ولی فقیه درکردستان ادامه داد: این مبلغ اگر در اختیار نهادی هم چون کمیته امداد برای ایجاد اشتغال فقرا قرار می گرفت اکنون دیگر دراستان محروم ونیازمندی نداشتیم.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۲۷۹۶ – شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۳:۵۲

شناسه خبر : 12119

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهارده =