نماینده ولی فقیه درکردستان: تهدیدهای فضای مجازی را باید به فرصت تبلیغ جهانی اسلام تبدیل کرد

سنندج- نماینده ولی فقیه درکردستان با اشاره به اینکه حوزه فضای مجازی عرصه خوبی برای تبلیغات فراهم کرده است، گفت: تهدیدهای فضای مجازی را باید به فرصت های خوب برای تبلیغ جهانی اسلام تبدیل کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی امروز چهارشنبه در دیدار روحانیون مبلغ استان ضمن تبریک نیمه شعبان، گفت: نیمه شعبان که در کتب اهل سنت به شب برات معروف است شب استجابت دعا است.
وی عنوان کرد: معراج رسول اکرم(ص) اشرفیت انسان را بر همه موجودات عالم نشان می دهد که چنان شخیصت والایی به اوج می رسد که حتی جبرئیل نمی تواند به آنجا قدم گذارد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: دین اسلام یک دین جهانی و متعلق به همه بشریت است که هیچگاه تمام نمی شود و رمز موفقیت بشر است که تا قیامت ادامه دارد.
وی افزود: کسانیکه دین را می فهمند می خواهند پیرو رسول الله(ص) باشند باید این دو ویژگی را داشته باشند که با دوستان مهربان و با دشمنان سخت و خشن باشند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه پیاده سازی سیره رسول الله(ص) در رافت نسبت به امت پیامبر است، افزود: خداوند به پیامبر(ص) تکلیف می کند که نباید بر منافقین نماز بخواند و باید موضع اش در برابر کفار و منافقین مشخص باشد.
وی عمده شکست ها را در پیروی از دشمن دانست و یادآور شد: نفاق و دوستی با یهود باعث ضربه زدن به مسلمانان در جنگ های صدر اسلام شد زیرا منافقین کاری می کنند که برای خود ظرفیت هایی فراهم شود و دوستی با منافقین سبب هلاکت می شود.
نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی اجتماعی مجلس خبرگان با اشاره به اینکه غفلت زمانی اتفاق می افتد که خدا را از یاد برده و به دشمن تکیه کنیم، گفت: وقتی دشمن علائمی برای شخصی خاص می فرستد مشخص است که اگر در بین مسلمانان انشقاق ایجاد شود دشمنان از آن بهره برداری می کنند.
وی به خدمات روحانیون در تبلیغ اشاره کرد و افزود: خدمات دینی روحانیون ویژگی های خاصی دارد و مسئولیت آنها سنگین است و تبلیغ دین خدا را بر دوش گرفته اند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: گاهی یک عالم یا بزرگی کاری می کند که دنیا را زیر و رو می کند و حیطه کاری هر یک از ما طلبه ها از انبیاء بنی اسرائیل فراتر و سنگینتر است.
وی با اشاره به اینکه حوزه فضای مجازی عرصه بسیار خوبی برای تبلیغات فراهم آورده است، گفت: تهدیدهای فضای مجازی را باید به فرصت های خوب برای تبلیغ جهانی اسلام تبدیل کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: هر یک از ما مسئولیت و وظیفه سنگینی داریم و همیشه باید بفکر باشیم که چه نقشی در ادای این تکلیف مهم داریم.
وی با اشاره به اینکه نباید اجازه داد که رفتارهای منافقانه در جامعه حاکم شود، اظهارداشت: در جنگ خندق منافقین دلهای مسلمانان را خالی کردند درس های تفسیری، تاریخی هستند که برای فهم آنها باید مطالعات تاریخی داشت.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به از سرزنش های منافقین و دشمنان نباید ترسید، گفت: خداوند مومنین شجاع را که در مقابل دشمن سر خم نمی کنند، دوست دارد زیرا حاضر هستند در راه خدا مال و جان خود را فدا کنند.
وی افزود: سفیانی ها گروهی هستند که بر راه و روش ابوسفیان عمل می کنند و می خواستند از اسلام انتقام بگیرند و کسانی مانند داعشی ها که سربازان مستقیم آمریکا و اسرائیل هستند سفیانی هستند و به همین دلیل ما باید در مقابل توطئه های دشمن هوشیار باشیم.

شناسهٔ خبر: 3975925 – پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۰:۲۴

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *