نماینده ولی فقیه در استان کردستان: در جنگ نرم مرزها نامحدود است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تفاوت جنگ سخت و نرم را در مشخص بودن مرزها دانست و گفت: بر خلاف جنگ سخت ما در جنگ نرم با شرایط و نقاطی روبه‌رو می‌شویم که گاه غیر قابل تصور است.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام محمدحسینی شاهرودی ظهر امروز در همایش تجلیل از ایثارگران، رزمندگان و دلاورمردان قرارگاه عملیاتی لشگر 28 پیاده کردستان، اظهار کرد: از کارهای بزرگ امام راحل تربیت انسان‌های مؤمن، شجاع، مؤمن، مدیر و مدبر است.
وی افزود: یکی از کارهای بزرگ امام، تغییر فرهنگ از نگاه مادی و بشری محدود و ارتقای آن به نگاه و فرهنگ اسلام ناب محمدی است که به عنوان یکی از ارزشمندترین دستاوردهای ایشان شناخته می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: این اتفاق در زمانی افتاد که قدرت‌های شیطانی تلاش می‌مردند فرهنگ شیطانی را بر بشر حاکم و او را از خدا و توجه به ذات لایزالش در زندگی دور کنند.
حجت‌الاسلام شاهرودی خاطرنشان کرد: مستکبران در آن زمان با توطئه‌های شیطانی برای انسان آن عصر فضایی ایجاد می‌کردند تا وی به فساد آلوده و از توجه به خداوند دور شود.
وی اظهار کرد: تفکر امام در تغییر این نوع نگرش دارای شاخصه‌هایی بود که جلوه آن تربیت انسان‌هایی متمایز با پیشینیان بود و این از بهترین ثمرات و یادگارهای آن پیر سفر کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه با تأکید بر اینکه وظیفه ما تجلیل از رزمندگان اسلام و شهدای راه حق است، تصریح کرد: البته ما در این راستا نمی‌توانیم حق مطلب را آنگونه که شایسته است ادا کنیم.
حجت‌الاسلام شاهرودی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح از دین خدا دفاع می‌کنند، گفت: اقتداری که خداوند به ما داده است در شرایطی بوده که از همان ابتدا در تحریم قرار داشتیم و با این وضعیت آشنا بودیم.
وی تفاوت جنگ سخت و نرم را در مشخص بودن مرزها دانست و گفت: بر خلاف جنگ سخت ما در جنگ نرم با شرایط و نقاطی روبه‌رو می‌شویم که گاه غیر قابل تصور است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه امام راحل و رهبر معظم انقلاب نیروهای مسلح را با تعابیر مختلف به شجره طیبه تشبیه کرده‌اند گفت: این واژه برای انسان‌ها برکت و مایه امنیت است.
حجت‌الاسلام شاهرودی با بیان اینکه طرح و ایده در دانشگاه‌های ما باید در مقاله‌هایی که به دست دشمن می‌رسد مطرح شود، گفت: متأسفانه آنها می‌توانند از این دانش استفاده و تلاش می‌کنند اجازه پیشرفت در آن زمینه را به ما ندهند.
وی خاطرنشان کرد: تلاش دشمن در گام نخست سرقت این دانش است و در صورتی که موفق به این کار نشوند خنثی‌سازی آن عمل را در دستور قرار می‌دهند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه تحریم‌های دشمنان نتوانسته خللی در مسیر انقلاب ایجاد کند گفت: پشتوانه‌ای که نیروهای مسلح برای انقلاب ایجاد کرده‌اند، عظمت بزرگی است.
حجت‌الاسلام شاهرودی با بیان اینکه این مایه عظمت برای انقلاب است، گفت: از خداوند می‌خواهیم اجر عظیم دنیا و آخرتی که وعده داده است را به ما عطا کند.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *